"Є ризики": що задумав Сі Цзіньпін, якому не потрібна перемога України
"Є ризики": що задумав Сі Цзіньпін, якому не потрібна перемога України

"Є ризики": що задумав Сі Цзіньпін, якому не потрібна перемога України

Таку думку, як пише Politeka.net, висловив дипломат, колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи телефонну розмову лідера КНР Сі Цзіньпіна з президентом України Володимиром Зеленським.

«Розмова Сі-Зеленський це для нас хороша історія. Хоча б тим, що Путін отримав свою "гірку пілюлю" - Китай позиціонує себе як нейтральну силу», - зазначив Клімкін, додавши, що китайці зробили майстерну режисуру останніх місяців.

Так, спочатку вони вийшли зі своїми принципами глобальної безпеки, а потім з принципами "врегулювання навколо України".

«Сі поїхав в Москву, поспілкувався з європейськими лідерами і Президентом Бразилії. Це значить, що він з усіма поспілкувався, крім Байдена, такий собі тролінг. Крім того, китайці отримали політичну згоду на наступний етап: спеціального посланника, який розпочне консультації», - зазначає Клімкін.

«Але є і ризики і ми їх маємо бути свідомі», - попереджає Клімкін.

І вони, за словами дипломата, не віртуальні, а реальні.

«По-перше, на Заході дуже різне ставлення до залучення Китаю взагалі і до того, як саме, зокрема. Хтось категорично проти, хтось дуже за, хтось за певних умов. Потенційно це може вплинути на солідарність колективного Заходу. Який, як ми добре розуміємо, не потрібен ані Китаю, ані Росії.

По-друге, Китаю не вигідна перемога Росії, вона йому потрібна ослаблена і залежна. Але йому також не потрібна перемога наша і відповідно Заходу. Тому Китай гратиме на "нічию" - на китайську нічию», - припускає Клімкін.

І по-третє, продовжує ексміністр, китайська пропозиція щодо якнайскорішого припинення вогню подобається багатьом у незахідному світі.

«Але не тільки - у Франції чи Італії говорять зовсім іншими словами, але також в цьому напрямку. В якийсь момент вони знайдуть схожість своїх позицій.

А як наслідок у Вашингтоні хтось може поставити під сумнів збільшення військової допомоги. І перелік ризиків можна продовжувати і далі, хоча вони і є потенційні», - зазначає дипломат.

За словами Клімкіна, для України це означає необхідність довірливої комунікації із всіма союзниками - яка стратегія нашої взаємодії з Китаєм, чого, коли і на яких умовах ми прагнемо.

Також повідомлялося, яку долю Сі Цзіньпін готує росії.

Крім того, Politeka.net писала, що у будівлю з російським прапором у столиці Кіпру полетіли "коктейлі Молотова".

Теги за темою
Росія Володимир Путін Китай
Джерело матеріала
loader
loader