/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F4ab5a4aee0b3317d858ddbd23775a48f.jpg)
НБУ переглянув рівень облікової ставки: яка ситуація з інфляцією
Також регулятор підкреслив, що такий рівень облікової ставки підтримає ефекти від попередніх заходів із посилення привабливості гривневих активів, дасть змогу й надалі забезпечувати стійкість валютного ринку та формувати належні передумови для збереження сталого тренду на зниження інфляції та пом’якшення найбільш обтяжливих валютних обмежень.
Що прогнозували банкіри
Іван Світек у коментарі 24 Каналу зазначив, що не очікує суттєвих змін щодо існуючого дизайну монетарної політики. "Зменшувати облікову ставку немає жодного сенсу. З іншого боку, й підвищувати її не на часі, оскільки це чинитиме додатковий тиск на економіку. Ще один чинник, який не дозволяє казати про зниження ставки – інфляція", – вважає банкір
Ситуація інфляцією
Інфляція стрімко знижується, проте через вплив війни ціновий тиск залишається високим, резюмують в НБУ. Послабленню інфляційного тиску сприяли:
- достатня пропозиція продовольства та пального,
- швидке відновлення енергетичної системи від наслідків російських терактів,
- покращення інфляційних очікувань з початку року на тлі припинення емісійного фінансування,
- зміцнення готівкового курсу гривні,
- підвищення привабливості гривневих активів.
У 2023 році інфляція сповільниться до 14,8%, а в наступні роки – повернеться до однознакового рівня,
– прогнозує Нацбанк.
Пресбрифінг з монетарної політики: дивіться відео

