Розвідка США вважає, що росія буде здатна фінансувати війну щонайменше ще один рік навіть в умовах санкцій, які продовжують посилюватись. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на злиті у мережу документи Пентагону.
Документи, про які не повідомлялось раніше, надають рідкісну можливість побачити, як Вашингтон оцінює ефективність власних економічних санкцій, й реакцію росії на них. США бачать, що головні чиновники, організації та олігархи хвилюються через болісні санкції, але адаптуються до них. Хоча деякі представники російської економічної еліти можуть не погоджуватись з рішенням росії щодо нападу на Україну, й санкції шкодять їм, вони скоріш за все не припинять підтримувати путіна.
«Москва покладається на збільшення корпоративних податків, їх власний фонд, збільшення імпорту та адаптивність бізнесу щоб допомогти зменшити економічний тиск», - цитує видання документи з позначкою «секретно». Еліти росії скоріш за все продовжать підтримувати мету Кремля в Україні, й будуть допомагати Москві обходити санкції, вказано в документі.
Хоча в документі не вказані джерела даних, він відмічений кодом, який вказує на отримання даних з перехоплених комунікацій. Тому, вважають журналісти, США мають доступ до каналів де впливові росіяни приватно обговорюють вплив санкцій.
Розвідка США з’ясувала, що міністр фінансів росії Антон Силуанов на початку березня звернувся до прем’єра Мішустіна з проханням скласти план на випадок «потенційно принизливий колапс» російських банків – в тому числі Міжнародного інвестиційного банку, Міжнародного банку економічного співробітництва та Євразійського інвестиційного банку. Деякі експерти здивувались, що увага приділяється Міжнародному інвестиційному банку, який не має вирішального значення для росії – але експерти пояснюють, що цей банк давно підозрювали у зв’язках зі шпигунством та відмиванням грошей. Стурбовані росіяни також й браком іноземної валюти й можливими вторинними санкціями, які можуть бути накладені на китайські компанії за співпрацю з росією.
При цьому росіяни продемонстрували дуже велику адаптивність до санкцій, й їх вплив виявився набагато менше, ніж очікувалось, а економіка росії у кращому стані, ніж передбачалось у прогнозах експертів.