У росіян з'явилися нові проблеми зі зброєю, Іран знову покриває "дірки" - експерт
У росіян з'явилися нові проблеми зі зброєю, Іран знову покриває "дірки" - експерт

У росіян з'явилися нові проблеми зі зброєю, Іран знову покриває "дірки" - експерт

Російські окупаційні війська почали використовувати на війні проти України іранські ПТРК Dehlaviyeh замість своїх "Корнетів". Це підтверджує, що Тегеран, ймовірно, розширив номенклатуру збройових поставок в РФ, вважає військово-політичний оглядач і дослідник Олександр Коваленко.

Наразі відомо про постачання Ірану в Росію: БПЛА Mohajer-6, Shahed-131, Shahed-136; авіабомб Ghaem-5; шоломів NIJ II і бронежилетів Rouin-3.

Також була інформація про постачання 125-мм пострілів ОФ-19 для танків, але без фактажу, додав Коваленко.

"У перспективі РФ може отримати від Ірану балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar, а також укласти нові контракти на поставку дронів-камікадзе Shahed-131 і Shahed-136 аж до розміщення на території РФ виробництва даних БПЛА", - вважає експерт.

З іншого боку, додав Коваленко, раніше не повідомлялося про появу іранських ПТРК у росіян, хоча у них - повна сумісність. "Також, зверну увагу, що поява ПТРК Dehlaviyeh може бути обумовлена і виснаженням запасів ПТРК "Корнет" у Росії і неможливістю їх виробляти швидко і в потрібній кількості", - пояснив оглядач.

За словами Коваленка, на підтвердження даного факту говорить поява у окупантів на озброєнні старих радянських ПТРК "Конкурс" зразка 1970-х, відомих своєю дефективністю. "Тобто навіть не модернізований "М", а саме, старий, радянський, базовий "Конкурс", - написав Коваленко.

Dehlaviyeh на війні проти України - що відомо

Раніше в мережі підтвердили застосування Росією іранських клонів ракет "Корнет" - протитанкових керованих ракет Dehlavieh. Ракети Dehlavieh важать 22,7 кг, з яких 6,8 кг припадає на її двоступеневу бойову частину. Боєголовки можуть пробивати 1200 мм броні.

В даний час на полі бою цю іранську розробку можна ідентифікувати за характерною колірною гамою: на пускових контейнерах Dehlavieh є червона смуга. Це маркування відрізняє ПТРК від "корнетів" РФ. 

Напередодні The Guardian писав про передачу Іраном поліпшених дронів-бомбардувальників для Росії. Замість дронів-камікадзе у Росії з'явилися дрони, здатні повертатися на базу після удару.

Теги за темою
Іран
Джерело матеріала
loader
loader