Що зараз відбувається на півдні країни, зокрема у Чорному морі, розповіла керівниця об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України.
У Чорному морі корабельне угруповання ворога збільшено до 11, в тому числі нарощено присутність ракетоносіїв до 4 надводних. Загальний імовірний залп "Калібрів" може сягати до 32 ракет.
Про це повідомляє оперативне командування “Південь”.
Що зараз відбувається на півдні країни, зокрема у Чорному морі, розповіла керівниця об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.
“Ворог маневрує, постійно змінює позиції та кількісний склад свого угруповання. Якщо вранці корабельне угруповання було збільшено до 11 з нарощуванням присутності ракетоносіїв, то зараз два ракетоносії заведені до пунктів базування. Загалом корабельне угруповання зменшено до 7 одиниць у Чорному морі", — зазначила Гуменюк.
За її словами, певною мірою цьому сприяє і погода, але в більшості експерти схильні вважати, що присутність всіх 4 ракетоносіїв було накручуванням ситуації, коли відбувалися нічні атаки і тиск на мирне населення тилових регіонів зокрема.
За інформацією ОК “Південь”, зараз на бойовому чергуванні перебувають два надводних ракетоносія — це 16 ракет типу "Калібр" у максимальній кількості, готові і споряджені до застосування. У такому разі рівень ракетної загрози ми розцінюємо як досить високий. 16 високоточних ракет можуть бути застосовані по території України.
"Бачимо, що ворог доведений до відчаю і може переступити червону межу, за якою починається стратегічний запас ракет. Ворог вже звик, що ми досить серйозно пильнуємо за всіма їхніми переміщеннями і відстежуємо їх активність, як в повітрі, так і на воді, і на суходолі. Нараді ми бачимо, що вони час від часу все ж таки продовжують приводити в активність тактичну авіацію, зокрема вздовж лінії фронту, де вони звикли використовувати керовані авіаційні бомби, намагаються тиснути також застосуванням дронів типу ланцет та камікадзе і продовжують обстріли протилежного берега і тиск на мирне населення”, — зазначила Гуменюк.
Раніше керівниця об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк зазначала, що росіяни бояться заходити до Севастополя після підриву нафтобази в Козачій бухті.