Інститут масової інформації та UNESCO запускають спільний проєкт для висвітлення та документування збитків, завданих культурним об'єктам в Україні.
В межах проєкту буде відібрано щонайменше 50 журналістів та фотокорів, які створять фотоматеріали та репортажі про пошкоджені війною культурні об’єкти та про культурні події. Список об'єктів для документування буде наданий учасникам на основі списку, наданого ЮНЕСКО, враховуючи культурне розмаїття та регіональний баланс.
Кожен учасник проєкту отримає гонорар у розмірі, еквівалентному $1000, для створення фотоматеріалів та репортажів. Також учасники пройдуть тренінг, що передбачатиме такі блоки:
- Особливості документування культурної спадщини (тренери UNESCO);
- Основи створення якісних фоторепортажів за професійними стандартами (тренери – професійні українські фотографи);
- Основні юридичні аспекти роботи журналіста в умовах воєнного стану;
- Мінна безпека, основи надання першої допомоги.
Матеріали, створені в межах проєкту, планується поширювати в місцевих та національних медіа, а також на міжнародному рівні.
До участі у проєкті запрошуються журналісти, бажано фотокореспонденти, з досвідом фотографування, з таких міст: Запоріжжя, Київ, Миколаїв, Харків, Херсон, Суми та Чернігів.
Для того щоб подати заявку до участі в проєкті необхідно заповнити електронну форму до 9 травня включно.
Міністерство культури та інформаційної політики повідомляло, що станом на 25 березня 2023 року через російську агресію постраждали 1373 об’єкти культурної інфраструктури. З них майже третина – зруйновані(514 – об’єктів).
Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура отримала у Донецькій, Харківській, Київській, Херсонській, Миколаївській та Луганській областях.
Фото: Віктор Коваленко/Суспільне/Харків (обстріляний росіянами музей Сковороди)