У суботу, 6 травня, з російського полону вдалося звільнити ще 42 захисників та трьох захисниць «Азовсталі». Про це повідомила пресслужба Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Десятеро військових належать до офіцерського складу, 35 — до рядового та сержантського.
Як зазначили у штабі, чимало зі звільнених військовослужбовців мають поранення та серйозні проблеми зі здоров'ям.
«В Україні їм нададуть всю необхідну допомогу, вони пройдуть реабілітацію та отримають усі соціальні виплати та відповідне грошове забезпечення», — запевнили у відомстві.
Сьогодні визволили, зокрема, учасника «вертолітної» місії ГУР МО з евакуації поранених з «Азовсталі». Окупанти збили евакуаційний гелікоптер, в якому він перебував, однак воїн зміг вижити. У Координаційному штабі повідомили, що важко пораненому військовому погрожували так званим «судом». Наразі він пройде курс лікування та реабілітації.
Окрім цього, додому повернулася пара, яка побралася на «Азовсталі», а також медик, який раніше був у російському полоні після Широкинської операції у 2015 році.
«Тоді він пробув у полоні понад два роки, а після звільнення знову пішов служити. Повторно потрапив у полон захищаючи Маріуполь та "Азовсталь" від загарбників», — розповіли у штабі.
З полону також звільнили 56-річного ветерана афганської війни, головного сержанта, який отримав поранення на Майдані, пройшов АТО, ООС та захищав Україну під час повномасштабної війни.
16 квітня, на Великдень, відбувся черговий великий обмін полоненими. У той день вдалося звільнити з російського полону 130 українських захисників. За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, у той день з полону звільнили 92 військовослужбовця Збройних Сил України, 20 тероборонців, 11 нацгвардійців, троє прикордонників, по двоє представників Військово-морських сил та Державної спеціальної служби транспорту.
Раніше з російського полону також звільнили 100 наших бійців. Серед звільнених бійців є захисники Маріуполя та Гостомеля. Деякі військовослужбовці мають поранення або захворювання. До України повернули, зокрема, захисницю Маріуполя, поетку та речницю полку «Азов» Валерію Карпиленко.
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими/телеграм