Постановочні акції мали на меті не тільки дискредитувати Україну перед західними партнерами, але й посварити ЄС з Туреччиною.
Російські спецслужби організували серію постановочних акцій протесту в Європі. Мета таких “заходів” – посварити Туреччину та її союзників по НАТО, а також дискредитувати Україну. Про це сказано в журналістському розслідуванні російського центру і видань , , , , та .
Кремль разом з російськими спецслужбами “надихнулися” результатами акції ультраправого датського політика Расмуса Палудана, що спалив Коран коло турецького посольства в Стокгольмі, зазначають ЗМІ.
Організатори пропонували в Нідерландах витерти ноги об прапор Туреччини і спалити портрет президента країни Реджепа Таїпа Ердогана. Також пропонували завдати трафаретних написів із образами Ердогана в Європі: у Парижі, Гаазі, Брюсселі, Франкфурті-на-Майні у найпопулярніших міських місцях.
Одна з таких акцій відбулася 5 квітня в Парижі на площі Сен-П’єр на Монмартрі, про що прозвітували в Кремлі. Після аналізу соцмереж журналісти з’ясували, що з грудня 2022 року в Парижі, Гаазі, Мадриді та Брюсселі було проведено ще десять антиукраїнських акцій.
У лютому в Парижі було сфотографовано людей із плакатами: “НАТО, досить бомбити Донецьк!”, “Не передавайте зброю Україні! Зеленський бомбардує Донецьк та Луганськ” та “ЄС та Америка! Припиніть фінансувати війну в Україні!”.
Пікети з аналогічними написами на плакатах були помічені також у Мадриді, Брюсселі та Гаазі.
Пости з такими акціями в соцмережах публікували громадяни Алжиру і Марокко, що були пов’язні з Росією. Журналісти зв’язалися з чоловіками для коментарів, після цього їхні акаунти у Facebook і YouTube були видалені.
У контррозвідці Франції журналістам Le Monde сказали, що її співробітники знали про операцію російських спецслужб, але відмовилися від інших коментарів.
Співробітник іншої європейської розвідки на умовах анонімності розповів журналістам, що російські кампанії з дезінформації часто полягають у тому, щоб “використовувати у гібридній війні реальну напруженість, яка, наприклад, уже існує між Туреччиною” та країнами ЄС.
Нагадаємо, рішення уряду Польщі заборонити імпорт українських сільськогосподарських товарів коштувало Києву 143 млн доларів минулого місяця.