«Данина» за експорт зерна: на хабарі затримали одного з керівників Держпродспоживслужби на Харківщині
«Данина» за експорт зерна: на хабарі затримали одного з керівників Держпродспоживслужби на Харківщині

«Данина» за експорт зерна: на хабарі затримали одного з керівників Держпродспоживслужби на Харківщині

«Данина» за експорт зерна: на хабарі затримали одного з керівників Держпродспоживслужби  на Харківщині

Чиновники встановили тариф за оформлення фітосанітарного сертифікату за кожну вантажівку.

Служба безпеки України затримала одного з керівників Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, який організував корупційну схему вимагання грошей із представників українських компаній, які експортують вітчизняну агропродукцію.

За даними слідства, для реалізації злочинної оборудки він залучив свого підлеглого – інспектора. За хабарі посадовці обіцяли аграріям «безперешкодну» видачу фітосанітарного сертифіката відповідності сільгосппродукції. «Тариф» за одну вантажівку з товаром складав 100 доларів США. У випадку несплати аграріям погрожували максимально затягувати бюрократичні процедури щодо отримання дозвільних документів.

Правоохоронці поетапно задокументували два епізоди одержання хабарів фігурантами схеми за «сертифікацію» 20 фур з українським зерном. Організатора затримали під час отримання другої частини неправомірної вигоди. Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Підозру також планують оголосити і його спільнику. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми.

Нагадаємо, що 2 травня Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до п’яти країн ЄС із України. 

18 травня спливає термін дії «зернової угоди», яка дозволяє експортувати українське зерно морем з частини чорноморських портів України. Росія не хоче її продовжувати, вимагаючи від ООН преференцій щодо скасування санкцій на постачання власних добрив.  Під час зустрічі представників ООН, України, Туреччини та Росії 5 травня сторонам не вдалось  дійти згоди щодо видачі дозволів новим суднам для участі в Чорноморській зерновій ініціативі. Обговорення мають продовжитись цього тижня.

Ще в лютому було ясно, що це лише питання часу, коли відносини України із європейськими сусідами зіпсуються через наш демпінг на ринку зернових. Та наші урядовці до останнього не помічали проблеми й досі не усвідомлюють її політичної ваги. Чому "У ЄС не раді українському зерну, і це не суто ринкове питання" пояснює Юлія Самаєва.

Джерело матеріала
loader
loader