В етері «Суспільне Культура» вийшов новий випуск з циклу «Неокуповані»
В етері «Суспільне Культура» вийшов новий випуск з циклу «Неокуповані»

В етері «Суспільне Культура» вийшов новий випуск з циклу «Неокуповані»

Другий випуск нового сезону культурно-освітнього проєкту «Ідемо в музей. Неокуповані» присвячено музеям Чернігова.

Як повідомляє сайт Суспільного, цей сезон проєкту «Ідемо в музей» присвячений культурному опору України та долі музеїв у повномасштабній війні. Перший випуск проєкту розповідає про знищений музей в Іванкові, де зберігалися картини Марії Приймаченко.

Більше місяця в облозі перебував Чернігів під час повномасштабного вторгнення росії і при цьому співробітники музеїв рятували колекції, і нині продовжують вести боротьбу за культурну спадщину.Про це розповідається у випуску «Ідемо в музей. Неокуповані. Чернігів».



Ведуча програми Оля Носко відвідала три музеї Чернігова: Чернігівський історичний музей імені Тарновського, Музей-садибу Михайла Коцюбинського,Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана.Вона зазначає, що під час спілкування з чернігівськими музейниками  була вражена їх зібраністю та целеспрямованістю, бо вони навіть в екстремальних умовах знали, що робити для збереження своїх колекцій.



Як зазначила шеф-редакторка програми Катерина Данилович, у новому сезоні проєкту «Ідемо в музей. Неокуповані» мова йтиме про музеї, які були деокуповані, про ті, що знаходяться на прифронтових територіях або у глибокому тилу. "Їх всіх об’єднує одне — вони НЕокуповані. Як би росія не намагалася окупувати й знищити українську культуру, їй це не вдається — і ніколи не вдасться», — підкреслила Катерина Данилович.

Читайте також
Кураторкою основної літературної програми «Книжкового Арсеналу» буде Ірина Славінська
Канал «Суспільне Культура» презентує документальний фільм власного виробництва «Мʼяка сила. Зрушити Європу»
Джерело матеріала
loader
loader