Голова МЗС Дмитро Кулеба розповів про результати масштабного пошуку послів через вакансії, який він оголосив у середині березня. За майже два місяці міністерство отримало 1038 звернень, серед яких були чинні та колишні дипломати, науковці, викладачі, підприємці, держслужбвоці, представники громадянського суспільства, юристи, медійники, студенти, медики, місцеві депутати та навіть одни іноземець. До етапу співбесіди пройшли 30 кандидатів.
- Особливо мене зачепили резюме українців, які працюють на керівних посадах у відомих західних компаніях, але готові їхати послами України в Африку. Є навіть іноземний громадянин українського походження. Українці з України в основному хочуть працювати в Європі. В рамках наявних механізмів пошуку кандидатів ми б цих людей ніколи не знайшли. Коротше кажучи, вибір зріс в рази не лише кількісно, але і якісно, - написав Кулеба.
Кулеба запевнив, що із самого початку розумів, що серед сотень звернень реальних кандидатів на посади послів буде лише кілька десятків. У той же час, близько сотні кандидатів "не дотягують до посади посла", але можуть працювати на інших дипломатичних посадах. МЗС запропонує їм взяти участь у відкритих конкурсах міністерства на посади за кордоном або в доборі на посади в Києві.
- Посада посла вимагає високої кваліфікації, тому природно, що чимало звернень ми відсіяли одразу як такі, які не відповідають рівню фахових вимог. Люди подалися «по приколу» або, скажімо так, вкрай переоцінивши себе. Але таких меншість від загальної цифри, - запевнив Кулеба.
13 березня міністерство закордонних справ вперше оголосило конкурси на посади послів у 21 країні Європи, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії. Подати заявку можна на сайті МЗС. Оскільки законодавство не передбачає проведення конкурсів на посаду послів, то кандидатури розглядатимуться виключно міністром.