Одні країни ЄС вважають санкції надто м’якими, а інші побоюються завдати шкоди їхнім міжнародним зв’язкам.
Країни-члени Європейського Союзу в середу, 10 травня, проведуть перше обговорення нових санкцій проти Росії. Однак переговори можуть затягтися, пише .
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн 9 травня в Києві заявила, що нові санкції будуть спрямовані на припинення обходу торгових обмежень Росії, що вже діють, і були розроблені в тісній співпраці з країнами Великої сімки (G7).
“Якщо ми побачимо, що товари йдуть з Євросоюзу до третіх країн, а потім потрапляють до Росії, ми могли б запропонувати країнам-членам санкціонувати експорт цих товарів. Цей інструмент буде останнім засобом і його використовуватимуть обережно”, – вона сказала.
Дипломатичні джерела, знайомі з підготовленою Єврокомісією пропозицією, повідомили, що вона включає внесення до чорного списку десятків нових компаній, у тому числі з Китаю, Ірану, Казахстану та Узбекистану.
Нагадаємо, Україна розраховує, що Євросоюз ухвалить 11 санкційний пакет щодо Росії, який міститиме обмеження проти її атомної галузі.
Як відомо, 10 пакет санкцій проти РФ посилює заборони на експорт критично важливих технологій та промислових товарів, таких як електроніка, спеціалізовані транспортні засоби, деталі машин, запасні частини для вантажних автомобілів та реактивних двигунів, а також товари для будівельного сектора, які можуть бути спрямовані російським військовим, а також інші заходи.