Міністерство освіти та науки України заявило, що не видавало блогеру Спартаку Субботі свідоцтва про визнання в Україні іноземного документа про освіту, а відомості про диплом магістра, копія якого прикладена до атестаційної справи Субботи, відсутні у Реєстрі документів про освіту в ЄДЕБО. МОН звернулося до поліції з проханням перевірити можливий факт підроблення та зумисного використання підроблених документів, йдеться в повідомленні міністерства.
Міністерство повідомило, що отримало запит на публічну інформацію про достовірність копій документів про освіту та свідоцтва про визнання в Україні іноземного документа про освіту, виданих на ім’я Субботи Спартака Олександровича.
Під час перевірки МОН з’ясувало, що в матеріалах атестаційної справи щодо присудження наукового ступеня Субботі С.О. присутні копії документів, завірені належним чином.
Тоді міністерство надіслало запити до ДП «Інформаційно-іміджевий центр» та ДП «Інфоресурс», щоб підтвердити, чи наявні вказані документи про освіту в реєстрах.
Отримавши відповідь від обох державних підприємств, МОН повідомило, що відомості про диплом магістра, копія якого додана до атестаційної справи, у Реєстрі документів про освіту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) відсутні, а зазначене у справі свідоцтво про визнання в Україні іноземного документа про освіту міністерство не видавало.
«Цю інформацію ми вже передали до Національної поліції України з проханням перевірити можливий факт підроблення та зумисного використання підроблених документів Субботи Спартака Олександровича», — йдеться в повідомленні МОН.
Полудьонний навів факти, які свідчать про таке:
- протягом майже пʼяти років Спартак Суббота публічно позиціонував себе як кандидат психологічних наук, не маючи цього ступеня;
- Суббота не має медичної освіти, не є психіатром і медичним психологом, як зазвичай презентує себе як подкастер;
- Суббота поширює антинаукову інформацію;
- порушував професійну етику.
«Детектор медіа» звернувся по коментар до Спартака Субботи, але так і не отримав від нього відповіді.
Згодом Медичний університет імені Богомольця у відповідь на запит «Бабеля» повідомив, що не володіє інформацією щодо освіти Субботи Олександра Олександровича або Спартака Субботи.
Напередодні, 10 травня, блогер Спартак Суббота опублікував на своєму ютубі відео, в якому заперечив інформацію із розслідування про те, що він міг брехати про факти зі своєї біографії, зокрема про свою освіту.
Як передає hromadske, у відео він показав документи, схожі на диплом, зокрема диплом «магістра» в Університеті Ніцци. Суббота запевнив, що він нострифікував цей диплом, прикріпивши свідоцтво про це від Міносвіти. Він не прокоментував інформацію про навчання в університеті Богомольця, де раніше заявили, що не мають даних про здобуття ним освіти.
Він показав низку дипломів про проходження програми з когнітивно-поведінкової терапії, але не надав доказів здобуття відповідної акредитації. Суббота також ствердив, що є членом міжнародних об'єднань, зокрема громадської організації The Academy of Cognitive & Behavioral Therapies.
Суббота заявив, що розслідувачі не знайшли його робіт у наукових базах, бо для цього начебто потрібно авторизуватися, і показав скриншот свого профілю у науковій базі Scopus, на якому видно дві його робити, позначені як препринт. У відео Суббота заперечив свій зв'язок із ОПЗЖ і не коментував своє ім'я.
Читайте також:
- Чи винні медіа в ситуації зі Спартаком Субботою?
-
Спартак Суббота. Як українці з тріском провалили черговий краш-тест
Нещодавно Суббота заявив, що продовжуватиме вести ютуб-проєкт «Подкаст-терапія».
«Детектор медіа» у минулому опублікував одну колонку Субботи. Наша редакція наразі вирішила прибрати цей текст із сайту і дочекатися прояснення ситуації.
Фото: Спартак Суббота / Facebook