Витік з Пентагону: система ППО Південної Кореї виявилася вразливою для дронів Кім Чен Ына
Витік з Пентагону: система ППО Південної Кореї виявилася вразливою для дронів Кім Чен Ына

Витік з Пентагону: система ППО Південної Кореї виявилася вразливою для дронів Кім Чен Ына

Система ППО Південної Кореї показала себе катастрофічно не готовою до боротьби із вторгненням північнокорейських дронів. Про це йдеться в документах міноборони США, які опинилися у витоку секретних матеріалів, пише The Washington Post.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

У документах, що потрапили у відкритий доступ, міститься інформація про наслідки вторгнення п'яти північнокорейських безпілотників у повітряний простір Південної Кореї 26 грудня 2022 року. Попри вжиті підрозділами ППО заходи, перехопити БПЛА не вдалося, а один із них навіть проникнув у закриту для польотів зону навколо президентського офісу в Сеулі.

Повідомляється, що південнокорейські військові підняли в повітря винищувачі та вертольоти, але не змогли збити жоден із п'яти дронів, а деякі з БПЛА навіть успішно уникали відстеження радарами.

США стурбовані загрозою північнокорейських дронів, оскільки вони не тільки здатні завдати шкоди Південній Кореї, а й можуть вести розвідку розгорнутих у регіоні військових ресурсів Пентагону.

Хоча Сеул пообіцяв залатати дірки в ППО і створити підрозділ боротьби з безпілотниками до кінця цього року, йому, ймовірно, знадобиться 3-5 років, щоб повністю реалізувати цей план придбати необхідні технології та озброєння, вважають офіційні особи США.

У документі йдеться, що південнокорейські сили "дуже ймовірно, не зможуть вживати скоординованих заходів у відповідь у разі вторгнення [північнокорейських безпілотників] протягом як мінімум наступних 6 місяців".

У витік також потрапили документи, з яких можна дійти висновку, що США прослуховували телефонні переговори офіційних осіб Південної Кореї, зокрема розгляд ними запиту США про відправку Україні артилерійських боєприпасів. Як пише WP, Південна Корея не хотіла це робити, оскільки побоювалася погіршення відносин із Кремлем та посилення допомоги Москви військовим програмам північнокорейського диктатора Кім Чен Ына.

На запит WP в офісі президента Південної Кореї заявили, що "звинувачення у прослуховуванні абсолютно не відповідають дійсності".

Документи, які лягли в основу публікації WP, датовані початком березня і, мабуть, є частиною брифінгу для найвищого керівництва збройних сил США, зазначає видання.

  • 6 квітня 2023 року NYT написала про витік нібито секретних документів Пентагону, частина яких стосується контрнаступу України.
  • 13 квітня ФБР оголосило про арешт у справі, а NYT розповіла про затримання нацгвардійця ВПС США Джека Тейшейри. Його підозрюють у несанкціонованому зберіганні та передачі інформації, що стосується нацоборони, та несанкціонованому видаленні секретної інформації.
  • 29 квітня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що його країна "розглядає різні варіанти", відповідаючи на запитання щодо можливої військової допомоги Україні.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader