Війна не завершилась, а українцям декілька днів тому стало відомо, що українські банки отримали можливість арештовувати рахунки клієнтів на вимогу виконавчих органів.
Тож українцям почали массово розсилати повідомлення про блокування коштів на їх банківських рахунках.
Як вирішити цю проблему розповіли у Telegram-каналі "Ти ж юрист".
Що ж робити, якщо ви отримали такий "лист щастя"?
- У випадку арешту банківського (карткового) рахунку в першу чергу зайдіть до Єдиного реєстру боржників України (https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors). Там введіть свої дані та перевірте, за що накладено арешт.
- У даному реєстрі також можна отримати інформацію, щодо органу виконавчої служби, засоби зв’язку та ПІБ державного виконавця, в якого знаходиться документ щодо вашої заборгованості.
- Також інформацію про арешт можна переглянути у застосунку Дія (розділ «Виконавчі провадження»).
Коли ви дізнаєтесь інформацію по арешту ваших коштів, у вас є 2 можливі варіанти:
Перший: ви погоджуєтесь, що за вами дійсно існує борг, оплачуєте його, надаєте всі дані виконавцю, який після цього знімає накладений арешт.
Другий: ви не погоджуєтесь з тим, що за вами «висить» борг (помилково наклали арешт, хтось взяв кредит на ваше імя, жодних штрафів у вас не було, сума кредиту значно перевищує ваш реальний борг і т.д.).
Перший варіант є найпростішим та найшвидшим способом вирішенням проблеми.
У другому випадку вам необхідно буде звертатись до виконавця, який наклав арешт, із заявою про ознайомлення із всіма матеріалами виконавчого провадження. Лише після цього стане зрозуміло, що стало першопричиною накладення арешту (несплачений штраф, кредит, аліменти тощо). Для того, щоб в майбутньому зняти накладений арешт, вам потрібно буде «позбутися» першопричини (наприклад, скасувати незаконний штраф поліції), і тут без допомоги адвоката не обійтися.
Якщо внаслідок арештів ви були позбавлені усіх коштів на існування, ви можете звернутись до виконавчої служби, яка дозволить вам розблокувати кошти у розмірі 13 400 гривень.
Для цього вам потрібно:
- Для визначення такого поточного рахунку у банку необхідно звернутись до виконавчої служби (приватного виконавця), який наклав арешт із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій.
- Заяву можна подати в паперовій формі або в електронній формі.
- У заяві зазначаються номер поточного рахунку, який особа просить визначити для здійснення видаткових операцій, та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.
- Протягом 2 робочих днів з дня отримання заяви фізичної особи виконавець виносить постанову про визначення рахунку особи у банку для здійснення видаткових операцій
- Не пізніше наступного дня цю постанову він надсилає у ваш банк, який повинен розблокувати для вас суму у 13 400 гривень.