У росіян справжня істерика з приводу передачі Україні ракет Storm Shadow.
Ворог не дарма боїться появи на озброєнні у ЗСУ британських далекобійних ракет Storm Shadow. У них велика дальність ураження, потужна бойова частина і ці ракети дуже важко перехоплюються російськими типами ППО.
Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, хоч Україна і робила акцент на ATACMS, однак довго очікувала на ракети дальнього радіусу дії: “Ці ракети відносяться до великого радіусу дії крилатих ракет, на які ми так довго чекали, хоча в першу чергу робили акцент на балістичних ATACMS. Але при цьому Storm Shadow нічим не гірші, а в деяких моментах навіть кращі, ніж ATACMS. Недаремно у російських окупантів на сьогодні є серйозні побоювання стосовно застосування цих ракет”.
Військовий оглядач зазначив, що у ракет даного типу досить потужна бойова частина: “Головна перевага Storm Shadow, це навіть не дальність ураження — залежно від модифікації від 300 км до більш ніж 500 км. Але мені здається, що ми будемо отримувати модифікацію з дальністю ураження 300 км. Це експортна версія. Крім цього, у них досить потужна бойова частина — 450 кг проникаючого бронебійного типу. Тобто вони знищують укріплені об’єкти, їм цілком підвладне знищення опорних і командних пунктів, об’єктів, які захищені додатково від ударів звичайними типами озброєнь”.
Storm Shadow дуже важко перехоплюються російськими типами ППО, що пов’язано з можливістю польоту на наднизьких висотах і це головне побоювання ворога, вважає Олександр Коваленко. “Чому в окупантів паніка? Ці ракети дуже важко перехоплюються російськими типами ППО. Насамперед це пов’язано з тим, що ракети мають можливість польоту на наднизьких висотах — від 30 м, а додаткові системи дають їм змогу високоефективно огинати рельєф”, — прокоментував експерт.
Він додав, що можливість збиття таких ракет — дійсно унікальний випадок: “У російських засобів ППО, зокрема умовно сучасних таких як С-400, можливість виявлення і знищення об’єктів, які летять на наднизьких висотах, починається з планки 40 м. Тобто ця ракета фактично перебуває у недосяжності, і якщо говорити про ймовірність збиття таких ракет — це може бути якийсь унікальний випадок, для цього дійсно треба сильно постаратися”.