Платили 30 тис. грн навіть у випадках дезертирства: Марченко озвучив позицію Мінфіну щодо зарплат військових
Платили 30 тис. грн навіть у випадках дезертирства: Марченко озвучив позицію Мінфіну щодо зарплат військових

Платили 30 тис. грн навіть у випадках дезертирства: Марченко озвучив позицію Мінфіну щодо зарплат військових

Міністерство фінансів України не заперечує проти повернення доплат військовим, проте очікує від такого рішення "правильних систем мотивації". Адже до того, як військове керівництво урізало доплати 30 тис. грн, Мінфін фіксував перекоси та порушення. Наприклад, доплати здійснювалися навіть у випадках дезертирства.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Forbes. За його словами, Мінфін готовий вислухати аргументи військового командування на тему покращення грошового забезпечення конкретних категорій військових.

Такі виплати, за словами Міністра, Україна здатна забезпечити за рахунок власних бюджетних надходжень. Однак важливо знайти рішення, яке буде максимально корисним для Збройних Сил та підйомним для фіскальної частини.

"Простір для компромісу є. Те, що запропоновано правкою до закону (про повернення доплат у 30 тис. грн у колишньому вигляді. – Ред.) не влаштовує абсолютно нікого, бо це прибирає мотивацію. Деякі керівники силових відомств говорили, що після того Як вони нормували систему оплати, в їхніх підрозділах з'явилося більше мотивації реально воювати, а не сидіти в тилу... Не кожен з мільйонної армії перебуває на передовій, як багато хто думає", – розповів Марченко.

Він уточнив, що бюджетне фінансування сектору оборони не падає, а зростає. Однак рішення про конкретні схеми виплат військовослужбовцям приймає військове командування.

"У рамках бюджету ми говоримо: визначайтеся, робіть правильні системи мотивації. Але ми змушені ставити питання, коли бачимо, що, наприклад, держава продовжує доплачувати по 30 000 грн, навіть коли у військовослужбовця встановлено факт дезертирства", – додав Марченко.

Водночас міністр наголосив: Мінфін намагається максимально задовольняти запити військових. "Ми розуміємо, що це зараз пріоритет номер один, і не на часі, умовно кажучи, розбиратися і ставити ті питання, які традиційно Міністерство фінансів ставить іншим відомствам у мирний час", – пояснив Марченко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні вже розробляють новий законодавчий підхід до виплат військовим. У парламенті розпочали роботу над цілим "стимуляційним пакетом", який покликаний навести лад у питаннях зарплат та премій для військовослужбовців. Передбачається, що буде підвищено виплати строковикам та курсантам.

Раніше депутати Ради проголосували за повернення військовим виплат у 30 тис. грн. Однак на це потрібна сума 154 млрд грн лише на 2023 рік. А в ухваленому ВР законопроєкті прописані джерела лише 2% необхідного фінансування.

Тому документ так і не було підписано спікером ВР та президентом України. Крім того, до парламенту звернулися головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та міністр оборони Олексій Резніков. Вони попросили зупинити просування згаданого законопроєкту, а натомість розробити новий, більш реалістичний для реалізації пакет документів. Також Залужний та Резніков закликали політиків не спекулювати на темі виплат військовим.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше "слуга народу" запропонував фінансувати виплати військовим за рахунок зростання цін на алкоголь. Для цього зареєстровано законопроєкт щодо запровадження додаткового акцизу зі ставкою 10% від мінімальних цін на спиртне.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader