Про це повідомив директор НАБУ Семен Кривонос під час брифінгу, інформує 24 Канал. 3 травня керівництву Верховного суду передали першу частину хабаря, а вчора була передана друга частина. Власне, тоді ж й було затримано Князєва.
Було зафіксовано низку контактів власника групи "Фінанси і кредит", що належить Жеваго, з одним з власників адвокатського об'єднання, яке використовувалося для прикриття неправомірної діяльності,
– повідомив Семен Кривонос.
Керівник САП Олександр Клименко уточнив, що адвокатське об'єднання використовувалося для прикриття "бек офісу", створеного у Верховному суді для того, щоб впливати на рішення установи та інших судів.
Жеваго уже все заперечив
Бізнесмен заперечує, що Князєву передали хабар особи, які діяли у його інтересах. Так, пресслужба Жеваго 16 травня розповсюдила пресреліз, у якому просить "не розповсюджувати непідтверджену інформацію".
За словами бізнесмена, Верховний суд оголосив юридичне вивірене рішення, оскільки "було припинено спробу сумнівних офшорних компаній, пов'язаних із фігурантами списків санкцій США та Європи, у тому числі громадянами Росії, здійснити рейдерське захоплення великого промислового активу".
Переконують, що, мовляв, Жеваго ніколи нікому не давав і не міг давати подібних вказівок. Він наполегливо просить засоби масової інформації не поширювати непідтверджені відомості, "не ставати знаряддям маніпуляцій і не вплутувати його у справи, до яких він не має жодного відношення".
Що цьому передувало
- Антикорупційні органи затримали голову Верховного суду Всеволода Князєва на отриманні хабаря.
- НАБУ та САП задокументували отримання хабаря у приблизно три мільйони доларів головою Верховного суду. Слідчі дії тривають.