Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, про це він заявив на засіданні Ради Безпеки, доповідаючи від секретаріату ООН.
Він зазначив, що інформація від урядів про постачання систем озброєння і боєприпасів Україні доступна у відкритих джерелах. Ці поставки включають важке звичайне озброєння, зокрема танки, БТР, літаки, вертольоти, великокаліберні артилерійські системи, ракетні комплекси, безпілотники, боєприпаси з дистанційним управлінням, стрілецьку зброю, легкі озброєння, зазначив він.
Проте, за його словами, Росія сама отримує зброю з-за кордону.
«Водночас надходять повідомлення про те, що держави передають або планують передати зброю, наприклад, безпілотники та боєприпаси російським збройним силам для використання в Україні. Більш того, ЗМІ повідомляють про передачу основних видів звичайного озброєння, включаючи артилерійські ракетні системи, недержавним угрупованням, які беруть участь у війні в Україні», – сказав Ебо.
Він нагадав, що Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало від початку повномасштабного вторгнення 23 821 жертву серед цивільного населення в Україні – 8 836 убитих і 14 985 поранених, «при цьому фактичні цифри, ймовірно, значно вищі».
Також представник ООН розповів про руйнування об'єктів інфраструктури, житлових будинків, шкіл, доріг та мостів, атаки на електростанції.
Як повідомляв Укрінформ, у четвер Росія вкотре скликала засідання Ради Безпеки ООН для обговорення постачання зброї в Україну.