![SpaceX запустила приватну місію на МКС, на борту – перша саудівська астронавтка](https://thumbor.my.ua/iHXQCrm-N-3xVRG8PagToI4jRik=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2F220482e2048baff4a38f7ab6df4a43de.jpg)
SpaceX запустила приватну місію на МКС, на борту – перша саудівська астронавтка
SpaceX запустила приватну місію на МКС, на борту – перша саудівська астронавтка
Компанія SpaceX успішно запустила до космосу приватну місію Ах-2, до складу якої увійшла перша астронавтка з Саудівської Аравії. Запуск відбувся за допомогою ракети-носія Falcon 9 увечері 21 травня, повідомляє Space.com.
Наголошується, що корабель проведе на орбіті 17 годин, а потім пристикується до Міжнародної космічної станції. Стикування відбудеться вдень 22 травня.
Liftoff of Ax-2! pic.twitter.com/YS3SDuStNy
- SpaceX (@SpaceX) May 21, 2023
Перший ступінь ракети-носія успішно сів на космодром приблизно через сім хвилин і 42 секунди після старту. Капсула Dragon відокремилася від другого ступеня ракети приблизно через 12 хвилин після запуску.
На борту корабля знаходяться колишня астронавтка NASA Пеггі Вістон (командир екіпажу), платний пасажир і пілот Джон Шоффнер, а також двоє саудівських астронавтів, Алі аль-Карні та Райана Барнаві.
Ax-2 is go for launch pic.twitter.com/GJZDES7HN4
- SpaceX (@SpaceX) May 21, 2023
Раніше NASA вирішило розробити космічний корабель, який зможе звести Міжнародну космічну станцію з орбіти та спрямувати її на контрольоване знищення в атмосфері Землі. Це буде зроблено після виходу станції із терміну експлуатації.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)