«Слідство.Інфо» та Антикорупційний штаб зібрали понад 170 тисяч профілів військових РФ. Ці дані опубліковані на YouControl
«Слідство.Інфо» та Антикорупційний штаб зібрали понад 170 тисяч профілів військових РФ. Ці дані опубліковані на YouControl

«Слідство.Інфо» та Антикорупційний штаб зібрали понад 170 тисяч профілів військових РФ. Ці дані опубліковані на YouControl

Журналісти та активісти ідентифікують російських солдатів за допомогою відкритих джерел.

Команда журналістів «Слідства.Інфо» повідомила на своєму сайті, що дані реєстру російських військових, які вчинили в Україні воєнні злочини, опублікувала аналітична система YouControl.

Реєстр «Російські воєнні злочинці» був створений на початку повномасштабної війни, яку розв’язала Росія. Разом із журналістами над наповненням реєстру працюють активісти Антикорупційного штабу.

Творці реєстру розраховують, що зібрану ними інформацію у подальшому використають українські та міжнародні правоохоронці, зокрема в українських судах та Міжнародному кримінальному суді (Гаага, Нідерланди).

На інтерактивній онлайн-мапі Russian war Criminals зібрано вже понад 170 тисяч профілів військових армії РФ. Тут розміщено інформацію про ідентифікованих росіян, які наразі перебувають у полоні, а також про вбитих під час повномасштабної війни в Україні.

Частина профайлів містить фото російських окупантів, а також посилання на журналістські матеріали, у яких йдеться про злочини окремого військового РФ. У досьє можна також побачити звання та приналежність до військової частини.

Журналісти та активісти ідентифікують російських солдатів за допомогою відкритих джерел: списків Центру оборонних стратегій та Головного управління розвідки, бази даних «Ищи своих», соцмереж та журналістських розслідувань. 

«Їх (військових РФ, — ред.) ідентифіковано десь по фото, десь за датою народження чи смерті, підтягнуто з усіх джерел, яким можна довіряти. Наразі ми бачимо, що це — найповніша база, і робота над нею продовжується», — прокоментувала керівниця агенції «Слідство.Інфо» Анна Бабінець на пресконференції «Реєстр російських воєнних злочинців: як документувати злочини війни» у травні 2022 року, коли базу даних було оприлюднено.

Для розміщення інформації з реєстру «Російські воєнні злочинці» на сайті аналітичної системи YouControl додали новий блок. Ці дані можна знайти в модулі «Перевірка фізичних осіб» у лівому боковому меню «Медіа».

Також ми писали, що проєкт «Слідство.Інфо» випустив розслідування про повернення викрадених росіянами дітей.

Член команди незалежного агентства журналістських розслідувань «Слідство.Інфо» Василь Бідун долучився до Збройних сил України. Раніше його колега Дмитро Реплянчук також пішов служити в армію.

Фото: «Слідство.Інфо»

Теги за темою
війна російська агресія
Джерело матеріала
loader
loader