В Україні варто впровадити європейський регламент регулювання ринків криптоактивів (MiCA). Оскільки законодавство країни, яка є чинним кандидатом на членство в ЄС, має бути адаптоване до європейських норм.
Про це у своєму Facebook заявив заступник міністра цифрової трансформації України Александр Борняков. Втім, він вважає, що імплементувати європейські норми варто поступово.
“Україна вже отримала статус кандидата на членство в ЄС. Тож норми українського законодавства щодо криптоіндустрії необхідно адаптувати до європейських стандартів, зокрема, з урахуванням MiCA", – пише заступник міністра.
Разом з тим він наголосив на доцільності впровадження лише таких базових норм MiCA, що дозволять українській криптоіндустрії повноцінно запуститися. А деякі положення європейського закону мають бути відтерміновані – це стосується положень про імплементацію MiCA з регуляторними механізмами.
“Це дозволить ринку запрацювати, а криптобізнес в Україні матиме достатньо часу для адаптації до нових регуляторних вимог", – наголошує Борняков. Втім, він вважає, що в Україні вдасться уникнути надмірної регуляції криптогалузі, оскільки законодавство країни частково відповідатиме європейським стандартам.
Він нагадав про участь у криптовалютному заході Day Zero, що пройшов 20 травня у київському комплексі Unit.City. Разом з фінансовим директором та партнером Unit.City Кирилом Бондарем, а також членом Національної комісії з фондового ринку та цінних паперів Юрієм Бойком Борняков провів панельну дискусію щодо регулювання крипторинку в Україні та перспектив провадження європейського законодавства;
“Наші позиції можуть відрізнятися, але точно збігаються цілі — якнайшвидше запустити в Україні легальний крипторинок!" – запевнив заступник очільника Мінцифри.
Раніше OBOZREVATEL вже повідомляв, що Верховній Раді доведеться доопрацювати прийнятий на початку 2022 року закон "Про віртуальні активи". Документ необхідно узгодити з європейським законопроектомпро регулювання криптовалют MiCA.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!