Заявка України на вступ до НАТО поки що залишилася без відповіді, але може стати основною темою Вільнюського саміту в липні цього року.
Члени НАТО мають намір запропонувати Україні оновлений формат відносин, щоб показати підтримку її заявки на членство, але про конкретні кроки для вступу України в альянс у найлижчий час не йдеться. Про це Euracitiv.
Видання повідомляє, що заявка України на вступ до НАТО поки що залишилася без відповіді, але може стати основною темою Вільнюського саміту в липні цього року. Тим часом набуває підтримки ідея підвищити статус України в НАТО.
Поки що сторони зустрічаються в рамках Комісії Україна – НАТО, і країни НАТО прагнуть підвищити статус України у своїх відносинах шляхом створення Ради Україна – НАТО. Повідомляється, що це стане першим кроком у зміцненні політичного партнерства між Альянсом і Києвом.
Відповідно до плану, Україна буде “повноправним” членом за столом Ради Україна – НАТО, а не лише запрошена для обговорень, як передбачає Комісія Україна – НАТО.
Як повідомляє видання з посиланням власні джерела, нова роль надала б Україні право скликати зустрічі, коли виникне потреба, а також відчинила б двері для широкого кола нових сфер співпраці, яких раніше не існувало.
Такий формат співпраці може передбачати також ширший обмін розвідданими, а також консультації, спільні навчання, інвестиції в оборонну промисловість і роботу над взаємосумісністю між збройними силами України і державами-членами НАТО.
Створення Ради Україна – НАТО сприяло б формуванню України як майбутнього члена Альянсу, що допомогло б максимально наблизити її до стандартів НАТО, щоб забезпечити плавний перехід, коли прийде час, вважають дипломати.
Повідомляється, що на липневому саміті Альянсу Україна прагне отримати політичне рішення про підтримку її вступу до НАТО, хоча країна розуміє, що стати повноцінним членом зможе лише після завершення бойових дій.
Раніше у Держдепі розповіли, чого Україні чекати від саміту НАТО