Цього дня відзначається народне свято Сидір Бокогрей. Для православних віруючих це дата пам'яті мученика Ісідора Хіоського .
"Бокогреєм" люди назвали свято тому, що з цього дня переставали дмухати північні холодні вітри.
Сидір Бокогрей 27 травня: традиції свята
У цей день висаджують розсаду огірків у відкритий ґрунт. Зустрічають стрижів та ластівок – провісників справжнього тепла.
Крім того, раннє повернення ластівок віщувало щасливий рік. При цьому було прийнято вірити: "Одна ластівка весни не робить"; "Першій касатці не вір". Це означало, що тільки масовий приліт птахів міг свідчити про остаточний прихід тепла.
Також у це свято люди звертали увагу на прикмети. Якщо день на Сидора був ясним, то чекали хорошого врожаю огірків. Якщо ж погода була холодною, то й усе літо мало бути таким.
Окрім огірків цього дня висаджували льон. До першого посіву льону приступали, коли вже чути зозулю. Раніше цього сіяти заборонялося. У народі говорили: "Як зозуля закукує - так перший льон і цей". Під час сівби льону звертали увагу на верби: якщо на них немов пір'я висів пил, або ж пил з них летів пластівцями, то льон не сіяли. Треба було дочекатися дощу.
На Сидора наші предки читали спеціальні змови на багатство. А якщо побачивши першу ластівку вмитися молоком, то молодість і краса збережуться надовго.
Раніше ми повідомляли, що "Золота рибка" Яна Клочкова зрадила Україну: втекла до Криму і мовчить про війну.