Південна Корея допоможе втамувати "голод щодо зброї" у Європі
Південна Корея допоможе втамувати "голод щодо зброї" у Європі

Південна Корея допоможе втамувати "голод щодо зброї" у Європі

Південна Корея уклала збройову угоду з Польщею на суму 13,7 мільярда доларів, найбільшу в історії Сеула. Це фактичне закладення основ для військово-промислового комплексу, який, як сподіваються оборонні компанії двох країн, задовольнить європейський майбутній "голод щодо зброї".

За даними Reuters, продажі зброї Південною Кореєю підскочили до понад 17 мільярдів доларів у 2022 році з 7,25 мільярдів доларів роком раніше, це за даними Міністерства оборони країни. Причина - західні країни намагалися озброїти Україну, а напруга зросла в інших гарячих точках, таких як Північна Корея та Південно-Китайське море.

Торік угода про постачання зброї з Польщею, членом НАТО, включала сотні ракетних установок Chunmoo, танків K2, самохідних гаубиць K9 і винищувачів FA-50. Цінність угоди та кількість задіяної зброї виділили її навіть серед найбільших гравців у сфері оборони.

Агентство Reuters поспілкувалося з 13 керівниками компаній і державними посадовцями, включно з тими, хто безпосередньо брав участь в угоді, які сказали, що угода передбачає використання міжнародних державно-приватних партнерств і консорціумів для розширення охоплення Сеула та досягнення його амбіцій стати одним із найбільших постачальників для збройних сил світу.

Південнокорейські компанії не розголошують ціни за одиницю своєї зброї, яка часто продається разом із технікою підтримки та запасними частинами.

Угода заснувала консорціуми південнокорейських і польських компаній, які створюватимуть зброю, обслуговуватимуть винищувачі та створюватимуть основу для постачання інших європейських країн, сказав Лукаш Коморек, директор офісу експортних проектів у державній польській групі озброєнь (PGZ).

Це включатиме виробництво південнокорейської зброї за ліцензією в Польщі, повідомили офіційні особи в Сеулі та Варшаві. Планується, що 500 з 820 танків і 300 з 672 гаубиць будуть виготовлені на польських заводах, починаючи з 2026 року.

Джерело: ZN.UA

Теги за темою
Євросоюз Польша
Джерело матеріала
loader
loader