![Захід – між страхом та надією: у The Guardian проаналізували продовження правління Ердогана](https://thumbor.my.ua/Gm5by5HotfWQ1qKcTSUlhks3UPU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb7831ff5135962f34acc2a7243f5c512.jpg)
Захід – між страхом та надією: у The Guardian проаналізували продовження правління Ердогана
Однак на виборах переміг саме чинний лідер Реджеп Тайїп Ердоган. Тож тепер, як зазначили у ЗМІ, Захід опинився між страхом і надією щодо подальшого курсу держави.
Страх та надія Заходу
Зокрема, переобраний президент може відсунути країну-члена НАТО далі від ліберального світського Заходу, наблизити її до Росії. Або ж натомість "може бути більш відкритим до альтернатив".
Захід сподівається, що надалі Ердоган не зможе балотуватися знову. Відтак він може звільнитися "від необхідності потурати націоналістичному електорату своєї держави" і вести свою політику без огляду на президентські амбіції у майбутньому. А значить й бути більш відкритим для переконань держав Заходу.
Натомість важливо, щоб переобраний президент не потрапив у руки Путіна. При цьому, як зазначили у The Guardian, мало хто із західних дипломатів налаштований оптимістично.
У минулому він (Ердоган – 24 Канал) перетворив транзакціоналізм майже на форму мистецтва, а потім майже на ідеологію. Але останнім часом це переросло в справжню антипатію до західних цінностей і зарозумілість,
– сказав один з них.
Ба більше, під час кампанії міністр внутрішніх справ Ердогана Сулейман Сойлу сказав, що нібито кожен, хто демонструє прозахідні тенденції, є зрадником. Не відомо, чи ці слова не були лише передвиборчою риторикою, однак вони відображають мислення Туреччини.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)