Заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету, керівник Народного антикризового управління Білорусі Павло Латушко розповів 24 Каналу, що це – чіткий та системний сигнал усьому держапарату довкола Лукашенко. Вони мають усвідомити, в який спосіб будуть відповідати за свої злочини стосовно білоруського та українського народів.
Вперше ввели санкції проти спортсменів
Рішення Польщі перебільшує за персональними санкціями всі санкційні пакети, які раніше ухвалював ЄС
Це безпрецедентне рішення серед країн Європейського Союзу стосовно Білорусі,
– підкреслив Латушко.
Саме команда "Народного антикризового управління Білорусі", яку очолює Латушко й готувала ці санкційні пропозиції. І на 75% осіб, які зазначено в списку, вона писала обґрунтування.
Насамперед у санкційний список потрапили:
- особи, які винні в агресії проти України з боку Білорусі;
- майже всі депутати так званого парламенту Лукашенко;
- представники місцевої влади, які брали участь в ліквідуванні польських цвинтарів на території Білорусі;
- білоруські пропагандисти;
- так звані прокурори та судді;
- спортсмени.
"Жодного разу проти спортсменів та керівників спортивної галузі не були запроваджені санкції", – зауважив опозиціонер.
ЄС має брати приклад з Польщі
Таким саме шляхом має піти і Європейський Союз, який вже протягом року не запроваджує санкції проти Лукашенко.
А він в цей час сміється та розміщує російську ядерну зброю на території Білорусі, проводить навчання російських мобіків і відправляє на війну в Україну, збільшує потенціал білоруських Збройних Сил, виготовляє зброю та репресує білорусів,
– зазначив Латушко.
В Білорусі 5 тисяч політичних ув'язнених, які щодня зазнають тортур. І їхня кількість продовжує збільшуватись через постійні арешти незгодних.
Павло Латушко про санкційний пакет Польщі проти білоруської влади: дивіться відео
Позиція Португалії
ЄС не запроваджує санкції проти білоруської влади через позицію Португалії, яка хоче вилучити з санкційного списку держпідприємство "Білоруськалій". Воно приносить мільярдні прибутки в бюджет країни і особисто в "кишеню" Лукашенко.
Ці кошти зокрема будуть витрачені на війну та на тренування російських мобіків. "Білоруськалій" та особисто його гендиректор, сенатор Іван Головатий зокрема причетний до депортації українських дітей на територію Білорусі.
"Сподіваюсь, що наш голос почують в Брюсселі та Лісабоні і позиція Португалії по цьому питанню зміниться", – наголосив Павло Латушко.
Більше про санкції Польщі проти Білорусі
- Запровадження цих санкцій пов'язано в також з переслідуванням польської етнічної меншості в Білорусі. І зокрема через набуття чинності вироку польському журналісту Анджею Почобуту.
- Його було затримано навесні 2021 року, а в жовтні 2022-го Почобут потрапив до списку "осіб та організацій, причетних до терористичної діяльності", який склав КДБ Білорусі. Журналіста було засуджено зокрема за "публічні заклики до здійснення дії, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Білорусі" та "розпалювання іншої соціальної ворожнечі".
- В лютому 2023 року Гродненський обласний суд визнав Почобута винним та засудив на 8 років позбавлення волі. 26 травня Верховний суд Білорусі визнав вирок законним, і він набув чинності.
- Журналіст відмовився писати прохання помилування, на ім'я Лукашенко, хоча на нього здійснювався неймовірний тиск з боку білоруської влади. Ба більше, білоруського диктатора було попереджено, що він відповість за ці дії. Але він вирішив піти на загострення. І після цього МВС Польщі запровадило ці санкції.