/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F3b0a113d1297c49f1a611e07ecf80adf.jpg)
"Нова спроба наступу": експерт спрогнозував, що можуть означати масовані атаки РФ України дронами
РФ наприкінці травня досягла піку своїх зусиль у проведенні наземної операції.
Збільшення ракетно-дронових атак проти українських міст та безпосередньо проти Києва може бути пов'язане із підготовкою нової спроби наступу РФ. Водночас травневі атаки різними типами ракет та дронів можуть переслідувати комбіновані цілі.
Таку думку висловив директор Центру армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак у соцмережах.
За словами Бадрака, безпосереднім завданням атак є виявлення слабких місць української протиракетної-противоітряної оборони.
"Виявлення координат засобів ПРО-ППО та виснаження самої системи ПРО-ППО. Це очевидне. Але поруч з цим також може відбуватися прикриття перегрупування російських угруповань та прихована передислокація резервів", - написав експерт.
Він зазначає, що РФ наприкінці травня досягла піку своїх зусиль у проведенні наземної операції.
"Формальною ознакою стала заява про заволодіння містом Бахмут та початок ротації угруповань, зокрема заміни ПВК “Вагнер” на частини ПДВ і механізованих підрозділів. З одного боку, ракетно-дронові атаки мають компенсувати відхід виснажених підрозділів, але ротація може також суттєво посилити угруповання ворога, в тому числі дозволити йому здійснення наступальних дій на нових ділянках", - наголосив Бадрак.
Ще одним завданням досягнення максимуму ракетно-дронових атак може бути подготовка проведення повітряної операції із масовим застосуванням бойових літаків, за оцінками ЦДАКР, до 50-60 одиниць одночасно.
"Метою повітряної операції, після чергової ракетної та дронової, може бути придушення системи ПРО-ППО та вогневої підтримки нової наземної операції. Але очевидна нездатність противника подолати ешелоновану ПРО-ППО України мотивує його й до наміру виявити рівень прикриття ключових магістралей постачання озброєнь та боєприпасів для забезпечення наступу Сил оборони України", - резюмує експерт.
Додамо, що внаслідок атаки безпілотниками на Київ у ніч проти 30 травня постраждали четверо людей, від місцевих жителів надійшли 50 повідомлень про руйнування.
