Телескоп Хаббл зробив зображення віддаленого скупчення зірок
Телескоп Хаббл зробив зображення віддаленого скупчення зірок

Телескоп Хаббл зробив зображення віддаленого скупчення зірок

Ця група зірок знаходиться на відстані близько 26 тисяч світлових років від Землі в сузір’ї Зміїносця.

Космічний телескоп Хаббл зробив дивовижний знімок далекого скупчення зірок, який може допомогти вченим краще зрозуміти, як еволюціонують такі скупчення, і, можливо, навіть виявити невловимі чорні діри в їхньому серці. Про це Space.

За даними експертів кулясті скупчення, подібні до цього зображення, відомі як NGC 6325, можуть містити від десятків тисяч до мільйонів зірок і зустрічаються у всіх типах галактик. Наприклад, сам Чумацький Шлях є домівкою для близько 180 відомих кульових скупчень.

Вважається, що всі зорі в кульовому скупченні утворилися одночасно з однієї хмари газу і пилу, і що їхнє вивчення може багато чому навчити астрофізиків про те, як формуються і еволюціонують зорі.

“Астрономи шукають в NGC 6325 дещо інше, набагато більш невловиме, ніж його щільно упаковані зірки: Компактний космічний титан, який називається чорною дірою середньої маси. Пошук зразків цього класу є дуже важливим, оскільки астрономи досі не зовсім знають, як вони народжуються”, – говориться у повідомленні.

Тож дослідження NGC 6325 та інших кульових скупчень показали, що розподіл зірок у них відрізняється від того, що очікували астрономи. Оскільки проміжні чорні діри мали б величезний гравітаційний вплив, який впливав би на рух зірок навколо них, детальне вивчення цих скупчень могло б натякнути на їхню присутність.

Якщо проміжна чорна діра справді ховається в NGC 6325 в самому серці кульового скупчення, то зображення, подібні до того, що зробив Габбл”, можуть нарешті виявити її, надавши астрономам краще уявлення про те, як ростуть кульові скупчення і ці монстри середнього розміру.

Раніше повідомлялося, що вчені з Університету штату Флорида, США, зробили нове дослідження, в якому довели, що приблизно на 30% екзопланет у Чумацькому Шляху може існувати життя.



Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader