![Тендер МОЗ більш ніж на 1 мільярд гривень прописано під конкретну структуру](https://thumbor.my.ua/oJbPcfZvpXTawYYGJSZ38M-Knio=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F827d33dfb0d53613d670b7dfee511142.jpg)
Тендер МОЗ більш ніж на 1 мільярд гривень прописано під конкретну структуру
Про це йдеться у розслідуванні видання Lenta.UA.
Зокрема, 24 травня МОЗ оголосило тендер на закупівлю 15 лінійних прискорювачів на суму 1023364485,00 гривень на сайті zakupki.prom.ua.
![Тендер МОЗ більш ніж на 1 мільярд гривень прописано під конкретну структуру - Фото 1](https://thumbor.my.ua/MB-OWe1LrEaRtmTWzL89yF9cUxc=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F139d88c712cf85fe8fdb4eeafebc0cd2.jpg)
Як випливає з аналізу фактів із відкритих джерел, тендер прописаний під структури бізнесмена Миколи Кузьми, а закуповуватимуть апарати Halcyon (Халсіон), виробництва компанії Varian (Варіан), що виробляється «Фабрикою радіотерапевтичної техніки» у підмосковній Спеціальній економічній зоні «Дубна», що діє у країні-агресорі.
Відомо, що проект локалізації лінійних прискорювачів Varian - "Фабрика радіотерапевтичної техніки" у СЕЗ "Дубна" - ініціював співзасновник "ПЕТ-Технолодж" Олексій Царьков. Пізніше Царьков вийшов із проекту, а його частку через ТОВ «Р-фарм венчурс» викупив російський бізнесмен Олексій Репік, який перебуває під санкціями в ЄС і США, але в Україні його чомусь забули включити до списку санкцій.
Олексій Репік здійснює комерційну діяльність у секторах економіки, які забезпечують високу доходну частину бюджету російської федерації, що відповідає за війну в Україні, тобто значне джерело доходів для ведення війни.
Таким чином, кошти української держави під час війни можуть потрапити до російської федерації.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)