Сенат США схвалив законопроєкт про підвищення ліміту держборгу
Сенат США схвалив законопроєкт про підвищення ліміту держборгу, що має дозволити економіці країни уникнути дефолту. Про це повідомляє Bloomberg.
Раніше відповідний законопроєкт схвалила Палата представників. Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден, який після тривалих переговорів уклав угоду зі спікером Палати представників Кевіном Маккарті.
За законопроєкт проголосували 63 сенатори, 36 — виступили проти. Деякі сенатори висловлювали свої побоювання щодо окремих пунктів угоди, але були переконані, що їхні занепокоєння не варті того, аби ризикувати спричинити хаос, який може призвести до дефолту.
Компроміс, досягнутий з великими труднощами після тижнів закритих переговорів і публічних звинувачень, є рідкістю в поляризованому Вашингтоні.
Ухвалення закону Сенатом поклало край найбільшому за останні десять років протистоянню навколо боргових зобов'язань США. Але це відбулося за певну політичну ціну для Байдена і Маккарті, які потрапили під критику законодавців зі своїх партій.
Ультраконсервативна група сенаторів House Freedom Caucus посилила критику на адресу Маккарті після того, як за законопроєкт у Палаті представників проголосувало більше демократів, ніж республіканців. Члени групи зустрінуться наступного тижня, щоб обговорити свої подальші кроки, які можуть включати навіть спробу змістити Маккарті.
Для Байдена це голосування ризикує відштовхнути від нього відомих прогресистів напередодні передвиборчої кампанії, де він покладатиметься на їхній ентузіазм і підтримку.
Але президент поки що не зіштовхнувся із серйозною конкуренцією з боку лівих сил, і ця угода запобігає економічним потрясінням напередодні його можливого переобрання. Вона також зміцнює його репутацію прагматика і здатність працювати поза партійними межами.
Законопроєкт визначить курс федеральних витрат на наступні два роки і призупинить дію стелі держборгу до 1 січня 2025 року.
Загроза дефолту для США, схоже, минула. Крім того, Джо Байдену вдалося досягнути важливого рішення щодо підвищення стелі американського державного боргу з відтермінуванням наступного перегляду цього ліміту до 2025 року, тобто після наступних президентських та конгресових виборів.
Але чи допоможе це Байдену виграти вибори-2024? Наскільки вірогідно повернення в Овальний кабінет Дональда Трампа? І на що потрібно звернути увагу Україні? Про це пише експосол України в США Олег Шамшур у статті «Дефолт в США, Трамп і війна з Путіним: як це все пов’язано».