Про це повідомляє Reuters із посиланням на заступника директора музею Іхласа Абделлатіфа, передає Укрінформ.
"Члени групи сил швидкої підтримки, яка вже сім тижнів бореться з армією за контроль над Суданом, увійшли в музейу п'ятницю", - повідомив він, закликавши воєнізоване угруповання зберегти національну спадщину.
Абделлатіф зазначив, що співробітники музею не знають, що відбувається всередині будівлі, оскільки вони припинили роботу після початку конфлікту.
Музей розташований у великій будівлі на березі Нілу в центрі Хартума, неподалік від центрального банку, в районі, де відбувалися найзапекліші бої.
Серед тисяч безцінних реліквій - забальзамовані мумії, датовані 2 500 роком до н.е., що робить їх одними з найдавніших і найважливіших в археологічному значенні в усьому світі.
За словами колишнього директора музею Хатіма Алнура, у музеї також є статуї, глиняний посуд і стародавні фрески з артефактами від кам'яного віку до християнської та ісламської епох.
Член французької археологічної команди Роксана Тріу, яка працювала в Судані, сказала, що вони відстежували супутникові знімки музею і вже бачили потенційні ознаки пошкоджень зі слідами горіння.
"Ми не знаємо, наскільки серйозні пошкодження всередині", - сказала вона.
Як повідомляв Укрінформ, у столиці Судану відновились бойові дії попри домовленість про режим припинення вогню. Країни-посередники стурбовані ситуацією, оскільки це ставить під загрозу можливість надання гуманітарної допомоги населенню.