Не будемо говорити про те, як важливо правильно зібрати речі в подорож. Ви і без нас про це знаєте. Проте багато навіть дуже досвідчених туристів досі кладуть до валізи купу непотребу, а потім ще й переплачують за надвелику вагу своїх сумок.
Документи
Перш за все, потрібно скласти документи. І ось вам лайфхак: зробіть ще й пакунок з усіма копіями та покладіть його окремо від основних речей. У випадку, якщо загубиться валіза чи у вас вкрадуть сумку, ви матимете підтвердження своєї особистості і зможете звернутися до правоохоронних органів та консульства за допомогою.
Які документи слід взяти:
- паспорт;
- закордонний паспорт;
- страховий поліс;
- ідентифікаційний код;
- квитки на потяг;
- бронювання готелю;
- водійське посвідчення (за наявності).
Якщо ви подорожуєте з дитиною, то не забудьте про свідоцтво про народження та нотаріально завірену згоду одного з батьків.
Гроші
Наступний пункт, який теж частеньк вилітає з голови – це готівка. Подбайте завчасно, аби запастися грошами у валюті країни, в яку ви їдете. Не обов’язково знімати з картки все підчисту, але хоча б 25% усього бюджету подорожі краще перевести у кеш.
Не забувайте, що в деяких країнах для в’їзду потрібна виписка з банку за 6 місяців. Краще підготуйте її заздалегіть.
Медикаменти
Це найважчий, але й найважливіший пункт. Кожна країна має свої обмеження щодо перевезення медикаментів. Тож, якщо ви на постійній основі маєте приймати якісь ліки, зверніться до свого сімейного лікаря, аби він вам виписав спеціальну довідку. Окрім того не забудьте взяти з собою знеболювальні, антигістамінні, жарознижувальні препарати.Також у вашій аптечці мають бути засоби від опіків, укусів комах, антисептики, вата та бинт.
Засоби гігієни
Звичайно, більшість готелів надають безкоштовні гігієнічні набори. Але все ж таки краще взяти з собою туристичні мініатюрки, аби потім не шкодувати. Покладіть у валізу туалетний папір або серветки, засоби для жіночої гігієни, зубну пасту та щітку, дезодорант, мило, бритву, шампунь, ватні диски.
Не забувайте, що в літак не можна брати тару для рідини з об’ємом понад 100 мл. Під заборону підпадають навіть парфуми, засоби для зняття макіяжу, гелі для душу тощо.
Одяг та взуття
На цьому моменті більшість туристів допускаються однакових помилок. Перша з них – зібрати у валізу весь шкаф і сподівтися, що все знадобиться. Досвід показує, що на тиждень вам достатньо 3-4 наборів одягу. Найкраще взяти 4 верхи і два низа, а потім все комбінувати.
Це правило стосується і взуття. Вам не треба 10 пар кросівок. Це зайва вага, яку вам доведеться носити.
Не забудьте взяти з собою головний убір, сонцезахисні окуляри та спіднє. Гарно запастися компресійними шкарпетками, які полегшать переліт і мінімізують втому ніг.
Гаджети
Тут ви і самі все знаєте. Покладіть до сумки powerbank, зарядний пристрій та навушники. Радимо також захопити фонарик, він може знадобитися в дорозі.
Якщо ви не впевнені у безпечності країни, в яку направляєтеся, можете завчасно придбати портативну сирену. Це дуже зручна річ у формі брелока, натиснувши на який спрацьовує гучна сигналізація, яка привертає увагу людей і може вас врятувати від злочинців.
Як нічого не забути
Щоб скласти усе необхідне і нічого не забути, дотримуйтеся цих рекомендацій:
- завчасно створіть перелік речей, які ви збираєтеся взяти з собою (не поспішайте та проаналізуйте все, що ви вписали);
- пакуйте валізу щонайменше за добу до початку подорожі, аби мати можливість докупити необхідні речі та не робити все поспіхом;
- майте під рукою ваги, аби зважити валізу після того, як ви її зберете (можливо, це вас спонукає витягнути праску, дев’ятнадцяту пару взуття чи ще якусь "надважливу" річ;
- попросіть допомоги у близьких: покажіть їм ваш перелік та порадьтеся, чи нічого ви не забули;
- за кілька годин до поїздки ще раз все перевірте, щоб потім не хвилюватися.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!