Міжнародні резерви України у травні зросли на 4%. Станом на 1 червня вони склали 37,31 млрд дол. Вище за цей показник обсяг резервів фіксувався в серпні 2011 року.
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
"Міжнародні резерви збільшилися завдяки стійким та ритмічним надходженням від міжнародних партнерів, які перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті", - пояснили у Національному банку.
Визначальними факторами у травні 2023 року стали надходження на користь уряду та виплати за обслуговування та погашення державного боргу.
На валютні рахунки уряду в НБУ за останній місяць весни надійшло 4,32 млрд дол.
- 1,6 млрд дол. – макрофінансова допомога від ЄС;
- 1,25 млрд дол. – від Сполучених Штатів (через трастовий фонд Світового банку);
- 1,07 млрд дол. – від розміщення валютних ОВДП;
- 383,1 млн дол. – від Світового банку.
Також за обслуговування та погашення держборгу у валюті уряд виплатив 842 млн дол. і ще 195,5 млн дол. виплачено державою МВФ.
Резерви збільшились і завдяки операціям НБУ на валютному ринку України. Так, регулятором у травні було продано 1,96 млрд дол., і викуплено в резерви 63,3 млн дол. Тобто, чистий продаж склав 1,9 млрд дол.
Такі зміни відбулися на тлі того, що такий сезонний фактор, як зростання продажу валюти аграріями перед посівною, вичерпався, а також через труднощі з експортом агропродукції за кордон у рамках "зернової угоди" та сухопутними шляхами.
Надходження від міжнародних партнерів помітно перевищили обсяги інтервенцій НБУ, які здійснював регулятор для покриття різниці між попитом та пропозицією на валютному ринку України.
У травні також було проведено переоцінку вартості фінансових інструментів – вона зменшилася на 26,8 млрд дол.
Як додали в НБУ, поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4,9 місяця майбутнього імпорту.
Нагадаємо, наприкінці травня агентство Fitch попередило США про ризик дефолту.
Проте вже 3 червня президент США Джо Байден підписав закон про підвищення стелі держборгу США, ухвалений Сенатом.