У Каховському водосховищі з’являються затоплені 70 років тому будівлі
У Каховському водосховищі з’являються затоплені 70 років тому будівлі

У Каховському водосховищі з’являються затоплені 70 років тому будівлі


Каховське водосховище продовжує міліти після підриву ГЕС. Там виявляють як боєприпаси російських окупантів, так і снаряди часів Другої світової війни.

У Каховському водосховищі, через обміління, викликане підривом ГЕС, над водою з’явилися будівлі, які були затоплені при його створенні. Про це у неділю, 11 червня, повідомила .

“За оперативними даними, вода відійшла від (Нововоронцовської – ред.) громади на понад 300 метрів. Прогнозується, що відстань між берегами зменшиться із 14 кілометрів до близько 1300 метрів. Через це на деяких ділянках Каховського водосховища вже видніються затоплені під час будівництва ГЕС будівлі та об’єкти інфраструктури”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що окремою небезпекою є  вибухонебезпечні предмети. Через постійні обстріли російськими військами акваторія водосховища забруднена боєприпасами. Після підриву ГЕС вивляють і снаряди часів Другої світової війни. 10 червня вибухотехніки провели п’ять контрольованих підривів. Доступ до узбережжя для цивільних суворо заборонений.

Також тривають роботи із забезпечення Нововоронцовської громади питною та технічною водою. Начальник селищної ВА розповів, що на території Нововоронцовки та Осокорівки є свердловини, також триває робота щодо відновлення криниць, резервуарів та водонапірної башти.

Нововоронцовська громада має тижневий запас питної води, до населених пунктів вже доправляють ємності обʼємом до 10 кубічних метрів для зберігання води.

Начальник громади Андрій Селецький надав архівні мапи, створені до будівництва Каховської ГЕС. На основі них експерти передбачатимуть розвиток ситуації, зокрема природнє розташування русел річок.

Нагадаємо, 6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Триває евакуація місцевих жителів із затоплених територій. Натомість деякі інші регіони залишилися без водозабезпечення, яке раніше мали з Каховського водосховища. Так, жителі Кривого Рогу тепер мають на 40% зменшити споживання води.



Теги за темою
вода
Джерело матеріала
loader
loader