Перевірці підлягали 4 655 укриттів та сховищ. Її провели міські та районні служби спільно з представниками поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Результати перевірки укриттів та сховищ
Про результати перевірки укриттів, які українці використовують під час російських обстрілів розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Перевірка тривала 10 днів, і згідно з результатами, з 4 655 об'єктів:
- 3 041 укриття, що становить 65% від загальної кількості, виявилося придатним,
- 973 укриття, тобто 21%, можуть бути укриттями за умови належного облаштування,
- 641 об'єкт, що становить 14% укриттів, не відповідає технічним умовам приміщень, де можуть бути укриття.
Петро Пантелеєв також зазначив, що з 65% придатних до використання укриттів 15% не мають жодного зауваження. Вони обладнані всім необхідним – від примусової вентиляції і санвузлів до засобів пожежогасіння і надання першої медичної допомоги.
Окрім того, за словами заступника голови КМДА, в ході інспекцій фіксували й оперативність відкриття укриттів. За цим показником:
- вільний доступ забезпечений до 2048 приміщень (67%),
- доступ забезпечується протягом 5 хвилин – у 993 приміщеннях (32,7%),
- виявлені зачиненими – 28 (0,3%).
Щодо непридатних укриттів, або укриттів, які потребують облаштування, то виявилося, що в розрізі сфер управління:
- 851 об’єкт (53%) – належить до сфери управління районних у Києві державних адміністрацій,
- 575 об’єктів (35%) – до приватної форми власності,
- 170 об’єктів (11%) – до державної сфери управління,
- 18 об’єктів (1%) – до сфери управління КМДА.
Результати перевірки укриттів / Інфографіки КМДА
На що вплинуть результати перевірки
За словами Петра Пантелеєва, результати, отримані в ході перевірки "є підставою для роботи і покращення стану укриттів". Для цього у Києві запустять два проєкти для покращення цивільного захисту у столиці.
Зокрема, близько 3 тисяч укриттів планують облаштувати автоматизованою системою відкриття. Це дозволить зробити доступ до них під час повітряної тривоги гарантованим.
А також плануємо придбати як додаткові близько двох сотень модульних залізобетонних укриттів швидкого розгортання,
– зазначив Петро Пантелеєв.
Також заступник голови КМДА застеріг від маніпуляцій інформацією. Він підкреслив, що сьогодні 65% укриттів люди можуть використовувати під час повітряної тривоги, а "викривлені факти з цього приводу лише дезорієнтують людей".
"Така важлива під час воєнного стану інформація для населення повинна доноситись об’єктивно, а не бути інструментом політичного впливу. Бо деякі урядовці маніпулюють цифрами, заявляючи про нібито лише 15% придатних укриттів", – підкреслив Петро Пантелеєв.
Що відомо про трагедію в Деснянському районі Києва
- У ніч на 1 червня Росія завдала чергового ракетного удару по столиці України. Ракети вдалося збити, однак від уламків загинули 3 людини: 33-річна жінка, 34-річна матір та її 9-річна донька. У цей час вони намагалися потрапити до укриття, однак двері до поліклініки були зачинені.
- За словами очевидців, люди стукали у двері та благали їх впустити, однак охоронець медзакладу зачинився зсередини. Ба більше, він нібитобув у стані алкогольного сп'яніння, а укриття не вперше закрите під час повітряної тривоги.
- 3 червня охоронець поліклініки був єдиним, хто визнав свою провину. За його словами, причиною трагедії стало те, що йому просто забракло часу, щоб відчинити усі двері. Йому ж суд обрав йому найсуворіший запобіжний захід.
- Через трагедію слідчі затримали, повідомили про підозру та обрали запобіжні заходи чотирьом людям. Мовиться про першу заступницю Деснянської районної державної адміністрації, директора лікарні, заступника директора з технічних питань, а також охоронця поліклініки.