Апарат ESA зробив незвичайні фотографії Марса
Апарат ESA зробив незвичайні фотографії Марса

Апарат ESA зробив незвичайні фотографії Марса

Апарат ESA зробив незвичайні фотографії Марса

На знімках Червона планета здається не такою вже й червоною.

Апарат Європейського космічного агентства (ESA) Mars Express передав на Землю нові знімки Марса, на яких він постає з незвичайної второни. Як повідомляє Space.com, нові зображення були представлені на честь 20-річчя апарату.

Mars Express вийшов на орбіту Марсі 25 грудня 2003 року. З того часу він передає на Землю знімки поверхні Червоної планети, зроблені з відстані 300 кілометрів від неї – ближче до Марса не підходив жоден орбітальний апарат. Зазвичай на знімок потрапляє ділянка поверхні планети завширшки близько 50 кілометрів.

Для отримання нового зображення вчені використали дещо інший підхід. Вони використовували дані, зібрані камерою апарату High-Resolution Stereo Camera (HRSC). Зображення склали з 90 знімків із висоти від чотирьох до 50 тисяч кілометрів. Зазвичай, такі знімки роблять для спостережень за погодними умовами на Марсі.

Нове зображення показує Червону планету в різноманітті кольорів, завдяки чому вона здається не такою, як на знімках, зроблених раніше. І це різноманіття має не лише естетичну цінність, оскільки надає вченим дані про склад поверхні Марсу.

Червоний відтінок планети, відомий усім, утворюється в результаті окислення заліза, але на новому знімку можна побачити і сині області. Вони з'явилися в результаті вулканічної активності, яка відкладає сіро-чорні базальтові піски на поверхню Марса. Коли ці піски переміщують вітри, вони накопичуються та утворюють великі піщані дюни, а також потрапляють у кратери, що утворилися внаслідок падіння астероїдів.

На зображенні також можна побачити світлі та навіть білі області на поверхні Марса, які є результатом зміни гірських порід під впливом вітру та води у минулому планети. Особливо яскраво на зображенні виділяються вивітрені водою глинисті та сульфатні мінерали, присутність яких була підтверджена іншим приладом на борту Mars Express, Omega Spectrometer, у серпні 2022 року.

Раніше NASA опублікувало знімок світанку на Марсі, який зробив гелікоптер Ingenuity. Маленький апарат сфотографував небо Червоної планети під час свого 45-го польоту.

Джерело матеріала
loader