В адміністрації американського президента Джо Байдена розробляють план масштабної реформи Ради Безпеки ООН. Чиновники США хочуть, щоб така ініціатива відновила авторитет цього міжнародного інституту, який став об'єктом постійної критики на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Про це повідомило видання The Washington Post. Як зазначається, представник США в ООН Лінда Томас-Грінфілд вже розпочала консультації з дипломатами зі 193 держав-членів організації.
У США задумали додати до Ради безпеки ООН ще шість постійних представників без надання цим країнам права вето. Як пише видання, таким чином Вашингтон планує врахувати зростаючу роль незахідних країн у міжнародній політиці та усунути їхнє невдоволення нинішніми членами Ради безпеки, яка виявилася не здатноюм зупинити глобальні конфлікти, у тому числі війну, розпочату Росією в Україні.
У матеріалі сказано, що Штати раніше виступали за включення як постійних країн-членів Радбезу Німеччину, Індію та Японію. Таку ідею підтримували Франція та Британія, які також пропонували дати постійне місце в органі Бразилії та, як мінімум, одній африканській країні.
Як відомо, з моменту створення ООН після Другої світової війни постійними членами Ради безпеки з правом вето були США, Франція, Британія, Китай та країна-агресор РФ (раніше Радянський Союз).
Також журналісти з посиланням на джерела пишуть, що в адміністрації Байдена хочуть, щоб Організація Об'єднаних Націй залишалася центральним інструментом запобігання війнам, навіть незважаючи на те, що сумніви щодо її здатності робити це зростають з кожним днем.
Високопоставлений американський чиновник сказав, що Білий дім на чолі з Томас-Грінфілд намагається "сформувати консенсус за розумною пропозицією, що заслуговує на довіру та насправді могла б досягти успіху і провести реформу".
"Ми хочемо, щоб ці інститути працювали, щоб ми могли обговорювати і намагатися вирішувати міжнародні конфлікти. Ми повинні ясно бачити успіхи чи невдачі, яких ми досягли за ці роки, але немає жодних сумнівів у тому, що з цими установами нам краще, ніж без них", – сказав він.
Як повідомляв OBOZREVATEL, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що війна в Україні показала нездатність Ради безпеки ООН виконувати свою основну функцію: забезпечити функціонування глобальної системи безпеки. Тому цей орган потребує реформування відповідно до "реалій сьогоднішнього світу".
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!