"Квіти Содому" для Бодлера й де Сада: інтертекст Олеся Ульяненка з'явиться в Польщі
"Читати прозу Олеся Ульяненка здатний не кожен. Принаймні людям із вразливою психікою, неповнолітнім особам та вагітним жінкам я б категорично не радила", – йдеться в присвяченій його контроверсійній творчості статті ZN.UA. Нині стало відомо, що книга одного з найсуперечливіших і найрадикальніших українських прозаїків з'явиться в Польщі. Йдеться про "Квіти Содому", де автор зіграв іменами з magnum opus Шарля Бодлера та Маркіза де Сада. Про плани щодо книги повідомляє «Познанське товариство імені Івана Франка».
Книга вперше надрукована посмертно в 2012 році. Містить три частини: «Оксамитові очі демона», «Крила ангелів», «Альфа й Омега». З анотації українського видавництва:
"За яких обставин людина може опинитися на самому дні і чи може вона, навіть маючи бажання, вирватися звідти і повернутися до нормального життя? Чи можна змінити свою долю, якщо ти з дитинства приречений жити серед покидьків? На ці та багато інших питань намагаються знайти відповідь герої Ульяненка".
Переклад роману на польську здійснив засновник і голова вищезгаданого товариства – філолог Пшемислав Ліс-Маркєвич.
Кафка, Достоєвський і Селін
Ще за життя, ділячись своїми літературними вподобаннями і тим, хто вплинув на нього як на письменника, Ульяненко згадував в інтерв'ю "Дню":
"Колись був Селін улюблений письменник, частково Достоєвський, любив Гоголя, Кафку".
Служба в Афганістані, анафема від МП та якутський шаманізм
"Олесь Ульяненко (1962-2010) – найсуперечливіший і найрадикальніший український прозаїк, скандаліст і непередбачуваний майстер слова. Наймолодший лауреат премії імені Тараса Шевченка.
Єдиний письменник в історії незалежної України, книжки якого були заборонені. УПЦ МП свого часу піддала його анафемі, а Комісія з питань громадської моралі порушила проти нього кримінальну справу за пропаганду порнографії. Ульяненко ніколи не мав постійної роботи. Він заробляв на життя в нелегальних боксерських клубах, служив в в Афганістані та Східній Німеччині і навіть деякий час був якутським шаманом. Частину свого життя він був ченцем у православній церкві", – йдеться в анотації до книги на сайті ПТІФ.
Вас може зацікавитиінтерв'ю "Дзеркала тижня" зі Світланою Алексієвич, згодом білоруською нобелівською лауреаткою. Вона є авторкою книги "Цинкові хлопчики": збірки інтерв'ю з учасниками війни в Афганістані.
Нагадаємо, одну зі своїх книг Ульяненко мріяв видати у формі коміксу.
БіС цензури. Лесь Подерв'янський в інтерв'ю для нашого видання раніше поставив питання: Хто ж робитиме справжній театр?