"Закладання поразки через рік-півтора": аеророзвідники б’ють на сполох через брак дронів на фронті
"Закладання поразки через рік-півтора": аеророзвідники б’ють на сполох через брак дронів на фронті

"Закладання поразки через рік-півтора": аеророзвідники б’ють на сполох через брак дронів на фронті

За даними волонтерки, навіть недорогий БПЛА здатний знищити бронемашину та мінометний розрахунок ворога.

Держава та волонтери наразі покривають не більше 10% від потреб армії у дронах.

Про такий стан забезпечення життєво необхідної на фронті техніки в коментарі для ТСН.ua повідомила відома в Україні волонтерка, керівниця "Центру підтримки аеророзвідки" Марія Берлінська.

Забезпечені менше, ніж на 10%

"Всі разом - міністерство оборони, мінцифри, "Армія дронів", волонтери не покривають 10% від потреби. Сучасна війна – це найбільша в історії людства війна дронів. Так вважаю не тільки я, а і багато військових експертів, - каже Марія Берлінська. - Єдиний невідновлювальний наш ресурс – це люди. Все інше ми відбудуємо. Якщо нам згодом дадуть більше танків і літаків, у нас буде чим воювати, у нас не буде ким воювати. Тому основна задача – зберегти людей, армію. Якщо не будемо вкладати в свою армію, то будемо годувати чужу армію. Тому такі речі (дефіцит дронів на фронті – Ред.) – це закладання поразки уповільненої дії через рік-півтора. Якщо у нас не буде чим воювати, то нам доведеться сідати за стіл переговорів на невигідних умовах. Головна задача – зберегти людей. Зараз немає більш ефективного вкладення, ніж вкладення в дрон".

За словами Берлінської, у неї викликають бунт новини про те, коли зараз вкладаються гроші у відбудову того чи іншого нежитлового приміщення.

"Якщо гроші вкладаються у відбудову школи, зруйнованої російським танком – це вкладення у наслідки. Нам треба зробити так, щоб БПЛА знайшов цей танк, а інший – підірвав би цей танк. Тоді не буде наслідків на мільярди гривень, не буде зруйнованих життів, не буде потреби в протезах. Наша проблема, що ми часто працюємо тільки з наслідками, а треба працювати з причинами – спалювати російські танки, гармати, склади. Це можно робити дронами", - каже волонтерка. 

Берлінська наводить приклади, коли відносно недорогий безпілотник вартістю 500-600 доларів знищує БМП та мінометні розрахунки ворога.

Резюмуючи, Марія Берлінська каже, що завдяки зусиллям волонтерської команди було усунуто низку бюрократичних перешкод. "Але частина цих перешкод залишилась. Наприклад, залишилась проблема з імпортом комплектуючих. В першу чергу – це проблема з проходженням митниці. Коли інженери витрачають місяці, щоб завезти комплектуючі, купити станки – це є закладанням помилок".

По деяких дронах взагалі провал 

Військовий аеророзвідник на позивний Мадяр підтверджує тенденцію дефіциту БПЛА на фронті. "Не скажу у відсотках, але потреба у дронах закрита слабо, це факт. По FPV взагалі провал, нам їх треба десятки тисяч штук щомісяця. Один підрозділ за зміну може застосувати 15-25 дронів-камікадзе. Дрони на фронті – як патрони", - каже Мадяр.

До цього він додає, що останнім часом у ворога з'явились китайські БПЛА, які той закуповує у окремих китайських компаній.

Планують постачання 200 тис. БПЛА 

Своєю чергою посадовці час від часу повідомляють, що робота по забезпеченню українського війська дронами активно триває. На початку травня було зроблено низку заяв про те, що в армії з’являється все більше безпілотників.

"Ми вже придбали понад 3 тисячі комплексів БПЛА. Всього плануємо цього року 200 тисяч дронів. Завдання наших бійців — знищити ворога і звільнити рідну землю, а місія Армії дронів — зробити все, щоби максимально забезпечити захисників необхідними безпілотниками", — наголошував Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь.

  • Вирячені очі та відвисла щелепа: реакція окупанта на приліт українського дрона (відео)
  • "Спіймала лише п'яту пляшку води!": жінка з даху під Олешками розповіла про дивовижний порятунок ЗСУ 
  • Україна створила мережу диверсантів у РФ та передає їм дрони для атак – CNN
Джерело матеріала
loader
loader