Фоторепортер канадського видання The Globe and Mail, від якого вимагали пройти тест на поліграфі, таки отримав акредитацію
Фоторепортер канадського видання The Globe and Mail, від якого вимагали пройти тест на поліграфі, таки отримав акредитацію

Фоторепортер канадського видання The Globe and Mail, від якого вимагали пройти тест на поліграфі, таки отримав акредитацію

Антон Скиба вважає, що цьому сприяла журналістська солідарність.

Фотожурналісту Антону Скибі, який із 2014 року співпрацює з канадським виданням The Globe and Mail, продовжили акредитацію для висвітлення війни в Україні. Про це журналіст розповів на своїй фейсбук-сторінці і підтвердив у розмові з «Детектором медіа». 

За словами Скиби, ще у березні він подав документи на нову акредитацію після того, як старі прескарти від Збройних сил України втратили чинність.

Більше трьох місяців він не міг отримати документ, необхідний для виконання професійних обов’язків. 8 червня 2023 року видання The Globe and Mail повідомило, що українська влада не поновлює акредитацію його українському фоторепортеру Антону Скибі.

СБУ двічі викликала Скибу на розмову і вимагала від нього пройти тест на поліграфі, оскільки підозрювала його у володінні російським паспортом, можливих зв’язках з терористами «ЛНДР» та сумнівалася, чи його робота відповідає «національним інтересам».

На цю ситуацію звернуло увагу чимало українських ЗМІ та журналістських об’єднань, у тому числі «Детектор медіа». 

«Проблеми, з якими українські журналісти стикаються зараз під час висвітлення війни, носять не індивідуальний, а загальний характер, — сказав Антон Скиба «ДМ», коментуючи всю цю історію. — І у журналістської спільноти немає іншого шляху, як демонструвати солідарність й підтримувати колег у важких ситуаціях. Ми розуміємо, що в нас є зовнішня війна — з агресором, Росією, але в нас є і війна внутрішня — за демократію, за права людини. І ми не можемо цю, другу, війну через зовнішню агресію поставити на паузу».

Фоторепортер канадського видання The Globe and Mail, від якого вимагали пройти тест на поліграфі, таки отримав акредитацію - Фото 1

Антон висловив вдячність усім колегам, які демонструють солідарність і намагаються через відкритий діалог з владою і, якщо це потрібно, через публічний тиск вирішувати питання, пов’язані із свободою слова в Україні. 

Раніше редакція Globe and Mail писала, що отримала лист від пресслужби Офісу президента України, в якому йшлося про те, що деякі деталі Скибиної біографії залишаються «нез’ясованими». Зокрема, у листі ставили питання, чи отримували Скиба або його родичі російське громадянство, чи відвідував він Білорусь між 2019 і 2021 роками і чи підтримує він зв’язки з представниками «ЛДНР». У разі відсутності відповідей на ці питання, за словами редакції Globe and Mail, пресслужба Офісу порадила їй підшукати іншого фіксера в Україні.

Натомість Скиба заперечував наявність у нього російського паспорту і стверджував, що не був у Білорусі з 2016-го (і має на підтвердження документи від Держприкордонслужби), а в Росії — з 18-річного віку. Також він наголошував на тому, що незмінно отримував акредитацію з 2015 року. Пропозицію пройти тест на поліграфі фотокореспондент сприйняв як особисту образу і відмовився від цього.

Читайте також:

  • Зеленський і Трюдо виступили зі спільним зверненням до журналістів

  • Представники Медіаруху: до оновленого наказу Головнокомандувача № 73 щодо правил акредитації журналістів залишається багато питань

Фото: Антон Скиба / фейсбук

Теги за темою
СБУ Офіс Президента
Джерело матеріала
loader
loader