Палата депутатів Люксембургу одноголосно ухвалила резолюцію, яка визнає Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Це рішення люксембурзьких законодавців привітав Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Про це йдеться у повідомленні Палати депутатів. Українські чиновники подякували за підтримку.
"Під час відкритого засідання депутати ухвалили постанову, якою передбачається визнати "Голодомор" (Великий голод) 1930-х років в Україні геноцидом", - йдеться у повідомленні.
Палата депутатів Люксембургу ухвалила додаткову резолюцію, в якій висловлює свою підтримку демократичним силам у Білорусі та рішуче засуджує участь Білорусі у конфлікті в Україні. Це рішення наголошує на важливості підтримки демократичних принципів, прав людини та мирного вирішення конфліктів.
Нагадаємо: 23 травня Словенія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Парламент країни ухвалив відповідну декларацію.
17 травня Сенат Франції (верхня палата парламенту) також визнав геноцидом українського народу штучно влаштований радянською владою Голодомор 1932-1933 років. За таке рішення проголосували 327 сенаторів.
Раніше речник парламенту України Руслан Стефанчук повідомляв, що Голодомор визнали геноцидом 26 країн світу, 11 з них – за останній рік. Багато років Україна добивалася від миру та РФ визнання голоду початку 1930-х років геноцидом українців.
У свою чергу Москва завжди відповідала, що катастрофічний голод на той час вразив нібито не лише українські землі, а й великі території півдня Росії та півночі Казахстану, а також був спричинений повсюдною колективізацією та вилученням у селян продовольства на прискорену індустріалізацію.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
– у березні 2022 року парламент Ісландії визнав геноцидом штучно влаштований Голодомор 1932-1933 років, внаслідок якого від голоду загинули мільйони українців. Депутати Альтинга також чітко вказали винуватців цього страшного злочину: "тоталітарний уряд у Москві";
– Бельгія у березні також офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Голосування відбулося у четвер, 9 березня, текст отримав одностайну підтримку – 117 за та 0 проти.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!