Після перемоги українці більше бояться корупції, ніж повторення війни, — дослідження Transparancy International
Після перемоги українці більше бояться корупції, ніж повторення війни, — дослідження Transparancy International

Після перемоги українці більше бояться корупції, ніж повторення війни, — дослідження Transparancy International

Найбільше довіряють президенту, найменше — народним і місцевим депутатам, центральній владі.

Найбільшими побоюваннями у процесі відновлення України після війни з Росією українці назвали повернення корупційних схем відмивання грошей на великих проєктах (73% опитаних), відсутність контролю за процесами та розкрадання коштів (68%) і загрозу повернення воєнних дій (45%), повідомила заступниця виконавчого директора Transparency International Ukraine з операційної діяльності Анастасія Мазурок під час презентації результатів соціологічного опитування «Як відбудовувати Україну».

«Якщо ми говоримо про той час, коли українці переносять себе в стан після перемоги, корупції вони бояться більше, ніж війни. Для мене це моторошне відкриття», — сказала Анастасія Мазурок.

Після перемоги українці більше бояться корупції, ніж повторення війни, — дослідження Transparancy International - Фото 1

Опитування провела дослідницька агенція Info Sapiens на замовлення Transparency International Ukraine за підтримки Проєкту USAID #ВзаємоДія. Зазначається, що опитування є репрезентативним і включає 2 аудиторії: доросле населення України, включно з ВПО (1012 респондентів) і представники українського бізнесу (ФОП, мікро-, малий, середній та великий бізнес; 405 інтерв’ю).

Після перемоги українці більше бояться корупції, ніж повторення війни, — дослідження Transparancy International - Фото 2

Заходами попередження корупційних загроз, згідно з результатами опитування, населення і бізнес назвали збільшувати кількість механізмів прозорості, підвищити відповідальність за корупцію. Зміну влади як захід попередження корупційних загроз назвали 11% населення і 4% бізнесу.

Найбільший рівень довіри опитаних (у тому числі — в аспектах відбудови) до президента (67% сказали «довіряю»), міжнародних організацій і донорів (55%), незалежним аудиторам і експертам (41%), міжнародному бізнесу (40%), місцевій громаді й активістам (31%), громадським організаціям (30%) і ЗМІ (20%). Найменше довіри парламенту та нардепам — 8% опитаних довіряють їм.

Після перемоги українці більше бояться корупції, ніж повторення війни, — дослідження Transparancy International - Фото 3

За результами опитування населення, топп'ятірка проблем України — війна та руйнування, корупція, відсутність професіоналів у владі та безробіття. Представники бізнесу в п'ятірці назвали також несправедливість у системі правосуддя.

Після перемоги українці більше бояться корупції, ніж повторення війни, — дослідження Transparancy International - Фото 4

Серед інших результатів дослідження:

  • 90% бізнесу та населення сказали, що плани та стратегії відбудови Україна має готувати вже зараз, щоб не гаяти час після перемоги.
  • 14% населення і менше 4% бізнесу підтримали ідею спрямовувати кошти на відбудову в бюджет для розподілу державою: більшість за направлення коштів безпосередньо на проєкт або на «середній» сценарій.
  • І населення, і бізнес здебільшого висловили переконання, що модернізація — постійний процес для бізнесу, а не лише складник відбудови.
  • Опитані вказали, що насамперед потрібно займатися відбудовою критичної інфраструктури та житла, розмінуванням територій, відновленням соціальних об'єктів, а також адаптацією військових до мирного життя.
  • лише 14% опитаних вважають, що серед критеріїв до вибору виконавців має бути найнижча запропонована ціна робіт. Респонденти відзначили важливими такі критерії: відповідність міжнародним стандартам якості, репутацію та досвід підрядника.
  • 60% опитаних очікують, що відбудова триватиме близько десяти років.

«Населення і бізнес підкреслюють важливість кожного аспекту доступу до інформації щодо відбудови України: хто відповідальні особи за окремі компоненти, які етапи здійснення процесів, який контроль витрат, джерела фінансування і так далі», — сказала Анастасія Мазурок.

Читайте також
«Світ на грані: значення української перемоги»
«Не допустити виділення коштів на відбудову інтернатів», — звернення Української мережі за права дитини
90% українських підлітків хочуть бути корисними під час відбудови України
Мир, справедливість, відбудова і майбутнє. Правозахисниця Олександра Матвійчук прочитала лекцію в Гарварді
Корупція у час війни: продаж водійських прав, псевдоліки, фіктивне оцінювання нерухомості. Як із цим бореться громадськість?
Дарина Каленюк, Центр протидії корупції: «Я сказала Блінкену, що більше не вірю в боротьбу з корупцією»
Індекс сприйняття корупції-2021: в Україні період застою, рекомендації виконані частково, проте динаміка позитивна
Мати всіх реформ. Що робити з судовою системою та як побороти корупцію
Теги за темою
дослідження Корупція опитування
Джерело матеріала
loader
loader