Підсумки 14.06: Наступ на фронті і хвиля біженців
Підсумки 14.06: Наступ на фронті і хвиля біженців

Підсумки 14.06: Наступ на фронті і хвиля біженців

На Маріупольському напрямку бої тривають в районах Новопокровська та Новоданилівки; Число беженцев от преследований и войн выросло до 110 миллионов. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Сили оборони України за минулу добу просунулись вперед на Бахмутському і Запорізькому напрямках. На Бахмутському напрямку просування вперед на різних ділянках склало від 200-500 метрів, а на Запорізькому напрямку – від 300-350 метрів. На Бердянському напрямку бої тривають поблизу села Макарівка. На Маріупольському напрямку бої тривають в районах Новоданилівки та Новопокровська.

Українські сили під час контрнаступу зазнають в рази менших втрат порівняно з окупантами, попри фейки росіян про протилежне. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Вона наголосила, що під час війни, безумовно, гинуть люди й знищується техніка – всі сторони мають втрати. Однак втрати України, за її словами “неспівмірно менші”, ніж у РФ. Маляр додала, що під час війни жодна зі сторін не оприлюднює дані про свої втрати, тому що цим може скористатись ворог, щоб прогнозувати подальші дії супротивника на полі бою.

Депутати Європейського парламенту засудили підрив росіянами дамби Каховської ГЕС та назвали це воєнним злочином РФ, який матиме наслідки. Депутати також закликали ЄС продовжувати рішучу підтримку України, запровадити нові санкції проти Росії та використати мільярди заморожених активів російських олігархів для відновлення України.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну поряд з конфліктами в інших регіонах та кліматичними потрясіннями призвело до того, що минулого року кількість біженців та внутрішніх переселенців досягла рекордної позначки. На кінець 2022 року кількість людей, переміщених через війну, переслідування, насильство та порушення прав людини, становила рекордні 108,4 мільйона осіб. Це на 19,1 мільйона більше, ніж роком раніше, і є рекордним за всю історію.

У результаті нічної ракетної атаки РФ на Одесу троє людей загинули та 13 отримали поранення. Внаслідок повітряного бою та вибуховою хвилею пошкоджено бізнес-центр, навчальний заклад, житловий комплекс, заклади харчування та крамниці в середмісті.

У Кривому Розі в лікарні помер ще один чоловік, який зазнав значних опіків внаслідок ракетного удару по місту. Від отриманих опіків, несумісних із життям, помер 67-річний чоловік. Загалом ракетний удар по місту забрав життя 12 людей.

У ніч на 14 червня 2023 року російські окупанти завдали ракетного удару по військових та інфраструктурних об’єктах України крилатими ракетами повітряного та морського базування, а також ударними дронами-камікадзе. Сили протиповітряної оборони знищили 12 цілей. З Ростовської області окупанти завдали удару шістьма крилатими ракетами повітряного базування Х-22 з чотирьох дальніх бомбардувальників Ту-22М3.

Росія становить найбільшу загрозу для миру та безпеки на всьому євроатлантичному просторі. Про це йдеться в ухваленій стратегії національної безпеки ФРГ. У документі сказано, що агресивна війна Росії проти України є порушенням міжнародного права та європейського безпекового порядку. У Берліні вважають, що ця війна стала “кричущим порушенням Статуту ООН та загальної європейської системи безпеки”.

Агресивна війна Росії проти українського народу має “правозахисний” характер. З такою заявою виступив речник Кремля Дмитро Пєсков. Зокрема, він заявив, що одна з найголовніших цілей “спецоперації” є захист прав, права на життя людей Донбасу. Пєсков запевнив, що статус “спеціальної військової операції” міняти не планується і вона буде тривати.

Білорусь вже отримала тактичну ядерну зброю від Росії. Її поставки ще тривають. Про це сказав формальний лідер Олександр Лукашенко. Він запевнив, що надана Росією зброя нібито “втричі потужніша за атомні бомби, скинуті США на Хіросіму і Нагасакі в 1945 році”. І одна одиниця такої зброї може знищити мільйон людей. За його словами, ядерна зброя буде розосереджена територією Білорусі.

Вищий антикорупційний суд призначив екссудді Дніпровського райсуду Києва Миколі Чаусу покарання у вигляді 10 років в’язниці з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади строком три роки. Його затримали одразу в залі суду. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.



Теги за темою
Обстріл Білорусь Євросоюз Німеччина Одеса Олександр Лукашенко ООН Міноборони Кривий Ріг хабар
Джерело матеріала
loader
loader