66% українців виступають за повну заборону діяльності УПЦ МП в Україні. Ще 19% підтримують підхід, який не передбачає повної заборони, проте вони підтримують ідею встановлення держконтролю.
Лише 6% респондентів вважають, що не слід втручатися у справи УПЦ МП, а треба розслідувати лише деякі можливі випадки правопорушень. Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.
У всіх регіонах України більшість населення виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ МП. Навіть на Півдні і Сході лише, відповідно, 9% і 11% говорять про невтручання у діяльність цієї церкви.
Навіть на Півдні і Сході є тенденція до більш жорсткого ставлення.
"Ріст підтримки повної заборони УПЦ МП свідчить, що в останніх гострих протистояннях (наприклад, Києво-Печерська лавра) більш переконливими для громадськості були аргументи критиків цієї церкви. Нездатність "на практиці" довести справжність розриву з РПЦ, "наслідки" діяльності в Києво-Печерській лаврі, млява (або просто відсутня) реакція на своїх священнослужителів-зрадників та безпорадна тиша у відповідь на анексію своїх єпархій (як-от Бердянської) тільки кристалізують негативне ставлення до церкви", – пояснив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
Варто зазначити, що у п'ятницю, 9 червня, депутати Київської обласної ради на засіданніпідтримали історичне рішенняпро заборону діяльності УПЦ Московського патріархату на території області. Депутатський корпус КОР проголосував за звернення до Верховної Ради щодо законодавчого врегулювання заборони діяльності на Київщині релігійних організацій Української православної церкви (УПЦ), яка має церковно-канонічний зв'язок із Російською православною церквою та перебуває з нею у відносинах підпорядкування.
Як повідомляв OBOZREVATEL, діяльність УПЦ Московського патріархату також заборонили на Закарпатті. Відповідне рішення було ухвалено 1 червня 2023 року на засіданні Закарпатської обласної ради
Раніше депутати Чернівецької обласної ради заборонили на території області діяльність релігійних організацій та об'єднань, які мають доведений церковно-канонічний зв'язок із державою-агресором Росією. За це рішення депутати проголосували 16 травня.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!