Хакери Clop почали публікувати у даркнеті назви компаній, дані яких викрали
Хакери Clop почали публікувати у даркнеті назви компаній, дані яких викрали

Хакери Clop почали публікувати у даркнеті назви компаній, дані яких викрали

Таким чином зловмисники шантажують компанії, щоб отримати викуп.

Хакерське угруповання Clop почало публікувати на своєму сайті у даркнеті назви десятків компаній, які постраждали від глобального масового злому, вчиненого ним. Про це повідомило BBC.

У переліку – 26 організацій, включаючи банки та університети та окремі федеральнів органи США. У переліку є компанії зі США, Німеччини, Бельгії, Швейцарії та Канади. Зокрема, викрадення даних зазнав нафтовий гігант Shell, який підтвердив цею

«Після того, як Clop вкаже компанії на своєму сайті, угруповання почне свої раунди переговорів із постраждалими організаціями, вимагаючи викупу», — вважає старший аналітик ReliaQuest з розвідки кіберзагроз сказав Кріс Морган.

За його словами, хакери сподіватимуться, що жертви зв’яжуться з ними та встановлять кінцевий термін, протягом якого вони мають сплатити викуп за свої дані.

Відомо, що Clop у попередні роки вимагав сотні тисяч, і навіть мільйони доларів, але правоохоронці у всьому світі закликають жертв не платити злочинцям.

Про злом, здійснений угруповання кіберзлочинців Clop, яке базується в Росії, стало відомо 31 травня, коли американська компанія Progress Software заявила, що хакери знайшли спосіб зламати її інструмент MOVEit Transfer. MOVEit — це програмне забезпечення, призначене для безпечного переміщення конфіденційних файлів.

Постачальник послуг із розрахунку заробітної плати Zellis, що базується у Великій Британії, був користувачем MOVEit. Zellis підтвердив, що в результаті хакерського злому булт вткрадені дані восьми британських організацій, зокрема BBC, British Airways, Aer Lingus і Boots.

Нагадаємо, у квітні Європол повідомив про ліквідацію платформи Genesis Market, що торгувала персональними даними, і була одним з наймасштабніших майданчиків у світі.

Фото: Pexels

Теги за темою
США Великобританія
Джерело матеріала
loader
loader