Штучний інтелект прогнозує ризик смертності у найближчі терміни із точністю до 85%, стверджують розробники методики у США.
Дослідження науковців Нью-Йоркського університету довело, що можна навчити штучний інтелект (ШІ) робити прогнози щодо стану пацієнтів на основі медичних записів.
Для цього достатньо грамотно структурувати дані, як-от УЗД і результати аналізів. Адже головна проблема будь-яких лікарських прогнозів полягає в тому, що два різних лікарі можуть по-різному описувати і трактувати симптоми та лікування одного пацієнта.
Щоб навчити ШІ-лікаря уникати подібних помилок, дослідники додали в його базу даних мільйони медичних нотаток, написаних лікарями для понад 380 000 пацієнтів. Це становило приблизно 4,1 мільярда слів.
Після навчання ШІ правильно визначив 85% пацієнтів, які помруть у лікарні.
ШІ-лікар також перевершив прогноз шести досвідчених лікарів, яким було доручено спрогнозувати ймовірність повторної госпіталізації 20 пацієнтів. Точність лікарів становила 62,8%, а ШІ – 77,8%.
Крім США Ші використовують і у Великій Британії. Там ШІ достатньо подивитися на сканування сітківки ока, щоб передбачити ризик серцево-судинних захворювань у пацієнта.
Інший штучний інтелект може передбачити ризик рецидиву меланоми, просто глянувши на фотографії первинного раку шкіри.