В Україні починає роботу Інститут помічника ветерана: чим допоможуть нашим захисникам ментори
В Україні почне працюватиІнститут помічника ветерана. З 1 липня він стартує у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Відповідне рішення прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України, повідомила його пресслужба.
Проєкт функціонуватиме за принципом «рівний – рівному», а до обов’язків помічника входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей у межах переходу від військової служби до цивільного життя.
Майбутніх помічників ветерана готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. У партнерстві з МОН розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин.
Зокрема, ці люди допомагатимуть нашим ветеранам та ветеранкам в отриманні довідок, в тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом наявних навичок, куди працевлаштуватись та багато інших послуг.
«Тобто всі питання, всі потреби, які виникатимуть у ветеранів – повинні знаходити супровід і підтримку з боку такого помічника. Він відповідатиме за певну кількість ветеранів у громаді», – зазначила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.
Стати помічником ветерана може людина, яка є громадянином України та має освіту не нижче молодшого бакалавра. У пріоритеті – ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин полеглих Воїнів.
Фінансування інституту помічника ветерана передбачено за кошти державного бюджету, місцевих бюджетів та за кошти партнерів з розвитку.
Як припускала торік Юлія Лапутіна, після завершення війни в Україні будеблизько чотирьох мільйонів ветеранів та членів їхніх сімей, яким будуть необхідні пільги.
Наразі вже працюють шість грантових програм, завдяки яким можна залучити кошти для створення та розвитку власного бізнесу. Окрім того, у жовтні стартує іпотечна програма, яка допоможе купити власне житло.