Директора парламентського телеканалу «Рада» Вадима Перенчука звільнили
Директора парламентського телеканалу «Рада» Вадима Перенчука звільнили

Директора парламентського телеканалу «Рада» Вадима Перенчука звільнили

Офіційна причина — завершення терміну контракту, але до того контракт з ним неодноразово продовжували.

Директора парламентського телеканалу «Рада» Вадима Перенчука звільнили. Про це «Детектору медіа» повідомили декілька джерел у Верховній Раді України та підтвердив сам Перенчук.

Він відмовився відповідати на запитання щодо обставин та причин звільнення, заявивши «ДМ»: «Поки що я це питання не коментую»

Директора парламентського телеканалу «Рада» Вадима Перенчука звільнили - Фото 1

За інформацією ДМ, у Перенчука 14 червня сплив термін дії контракту. Але це неодноразово траплялося й досі: контракт з директором «Ради» протягом останнього року підписували лише на три місяці і кожні три місяці продовжували. Однак цього разу не стали.   

Виконувати обов’язки директора телеканалу «Рада» до призначення нового керівника буде заступник директора телеканалу з технічних питань В'ячеслав Петренко.

Вадим Перенчук — перший директора телеканалу «Рада», якого обрали на конкурсі, який проходив у два етапи. Це відбулось навесні 2021 року. До конкурсної комісії входили представники засновника: народні депутати й керівництво апарату парламенту. Перевагою Перенчука стало те, що він працював на каналі ще з 2007. У свій концепції розвитку «Ради» він, зокрема, запропонував активніше залучати донорські кошти для розвитку каналу. Тоді з ним уклали контракт на рік, а потім продовжували його кожні три місяці.

З кінця 2021 року телеканал «Рада» змінив формат мовлення, а 23 лютого 2022 року підписав угоду на виробництво програм з ТОВ «Кінокіт», яке пов’язували із тодішнім заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком.

Від початку російської агресії телеканал «Рада» став учасником національного телемарафону «Єдині новини». З того часу ТОВ «Кінокіт» неодноразово отримувало кошти від держави на виробництво телевізійних програм.

Зокрема, 29 грудня 2022 року парламентський телеканал «Рада» уклав угоду на виробництво програм для телемарафону на 120 млн гривень з компанією «Кінокіт». Документи із сайту Верховної Ради свідчать, що компанія «Кінокіт» виграла мистецькі конкурси щодо виробництва програм, однак у документах не вказано, чи були у компанії на конкурсі конкуренти.

У червні 2023 року вефірі національного телемарафону у слоті державного телеканалу «Рада» з'явилися кадри з, імовірно, евакуації людей, яку проводили працівники МНС Росії на окупованій території Херсонщини. У кількох кадрах було видно човни та форму російських надзвичайників з написом «МЧС России». Максим Онанко, директор компанії  «Кінокіт», назвав це прикрою помилкою і повідомив про звільнення сімох співробітників.

Читайте також:

  • Канал «Рада» показав в ефірі марафону, як «МЧС России» проводить евакуацію на окупованій території. Кажуть — «людський фактор»

  • У продакшені телеканалу «Рада» звільнили групу співробітників через відео з «МЧС России» в ефірі телемарафону

  • Влада і є новини. Як «Слуга народу» перетворює канал «Рада» на інструмент піару й політичної боротьби

  • Директор каналу «Рада» Вадим Перенчук: «Якщо вже є канал, то його треба розвивати»

  • Олексій Семенов офіційно підтвердив свою участь в оновленні каналу «Рада»

  • «Дом» із Пальчевським і «Рада» із Семеновим. Скільки грошей і на що отримали з бюджету державні медіа

Теги за темою
звільнення
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader