Служба безпеки України з 24 лютого 2022 року і станом на 21 червня 2023-го розпочала розслідування майже 92 тис. кримінальних проваджень щодо повномасштабної агресії Російської Федерації проти нашої країни. З них триває слідство у приблизно 43 тис. справ, що стосуються порушень Росією законів і звичаїв війни.
Цю статистику озвучив очільник СБУ Василь Малюк. На сайті відомства сказано, що він взяв участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з питань взаємодії правоохоронних і державних органів, яке відбулося в Офісі генпрокурора.
"На сьогодні СБУ розслідує майже 43 тис. проваджень за ст. 438 – порушення законів і звичаїв війни. І ми не просто фіксуємо ці злочини. А виконуємо всі необхідні процесуальні дії у рамках українського законодавства. Щоб рано чи пізно усі російські злочинці постали перед судом", – сказав Малюк.
Особливо важливо, щоб відповідальність понесло найвище військово-політичне керівництво РФ і командування окупаційної армії, зазначив він.
СБУ вже оголосила про підозру 448 військовим злочинцям із цієї категорії російських чиновників, у тому числі понад 25 командувачам окремих родів військ та армій країни-агресора.
Встановлюються й виконавці злочинів. Наприклад, підозру заочно повідомили полковнику Олегу Тимошину – командиру важкого бомбардувального полку окупантів. Слідчі Служби безпеки встановили, що він відповідальний за ракетні удари по житловому будинку у Дніпрі в січні цього року та по ТРЦ "Амстор" у Кременчуці в червні 2022-го.
До суду вже направлено 95 кримінальних проваджень щодо 142 осіб із військово-політичного керівництва Росії, з яких уже засуджено 22.
"Рішення Міжнародного кримінального суду про арешт Путіна та Львової-Бєлової – це тільки початок. Ми маємо забезпечити потужну доказову базу, щоб пройти цей шлях повністю", – наголосив керівник СБУ.
Він додав, що до цієї роботи долучаються і міжнародні структури, які розслідують окремі кейси, і "магістральне" провадження про російську агресію проти України.
Сама спецслужба застосовує сучасні підходи для фіксації військових злочинів Росії. Це не лише огляди місць злочинів, а й аналіз відкритих даних, використання різних програмних продуктів, системна взаємодія з військовими й ОГПУ.
"СБУ максимально уніфікує роботу з пошуку та аналізу даних – щоб не втратити жоден доказ злочину. Уламки ракет, перехоплені розмови, знімки з супутника і "трофейна документація", – розповів Малюк.
Як писав OBOZREVATEL:
– На Київщині співробітники СБУ викрили інтернет-агітаторів, які закликали до повалення влади в Україні. Одна з них – уродженка РФ, яка переїхала з Криму до Харкова, а згодом до столичного регіону.
– Раніше СБУ повідомила про підозру російському олігарху Михайлу Шелкову, причетному до постачань у РФ української титанової сировини для виробництва ракет "Калібр". Схеми прихованих поставок він реалізовував через підконтрольне ТОВ "Демуринський гірничо-збагачувальний комбінат" у Дніпропетровській області.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!